Kur tad liksies, Talsos tiksies! –
ar tik skanīgu devīzi 25.maijā Zaķumuižas, Silakroga un Mucenieku senioru kolektīvs devās kārtējā izzinošā braucienā Ziemeļkurzemes virzienā, lai atklātu tūrismā unikālo Talsu novadu.
Ceļā līdz galvenajam brauciena mērķim – tikšanās Talsos ar dzejnieci Maiju Laukmani - notika vairākas apstāšanās pieturvietas. Interesanti bija ieklausīties Lapmežciema pagasta muzeja vadītājas Anitas Albertes izvērstā stāstā par Bigauņciema, Lapmežciema un Ragaciema zvejnieku un viņu ģimeņu dzīvi pie jūras. Savukārt muzeja izstāžu zālē varējām iepazīties ar Ragaciemā dzimušā izcilā latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīves ceļu.
Pēc ieelpotas jūras, priežu un kūpinātu zivju smaržas Ragaciemā, devāmies uz Talsu novada tūrisma pērli - Nurmuižas pili. Nurmuižas pils ir Livonijas ordeņa vasaļa pils, kas celta 16.gadsimta otrajā pusē. Nurmuiža ir lielākais un senākais muižas komplekss Latvijā, kurš ir saglabājies līdz mūsdienām. Viss komplekss ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kura ēkas soli pa solim kopš 2005.gada atdzimst no gruvešiem un pārvēršas par apbrīnas vērtu vietu. Nurmuižu iepazinām izcilā muižas gida, novadpētnieka un grāmatu autora Alda Denčika vadībā.
Jau Nurmuižā mūs sagaidīja dzejniece, rakstniece, vairāku dzejoļu un prozas krājumu pieaugušajiem un bērniem autore Maija Laukmane, lai brauciena noslēgumā par viņas pilsētu dēvētos Talsus mums parādītu tādus, kā sirsnīgā sieviete redz šo pilsētu. “Šeit katra diena – katra sekundīte – pilna cilvēku, kuri dod spēku, prieku, no kuriem var mācīties” – teic dzejniece un mums atlika ieklausīties un pieņemt viņas izjūtas, kuras paustas gan kā izzinošs materiāls par Talsiem, gan dzejā. Tā bija emocionāli piesātināta tikšanās deviņu pakalnu pilsētā – Talsos!
29.jūnijs, Pēterdiena, kad seniori pulcējas kopā svinēt Saulgriežu noslēguma laiku un iepazīt Daugavas kreisā krasta neparastas pieturvietas: Baložu kūdras muzejdzelceļu un Jaunjelgavas pilsētu. Noslēgumā izbrauciens pa likteņupi, kur kuģīša „Sēlis” kapteinis Uldis ne tikai prasmīgi vada kuģīti līdz Avotiņkalnam, Daugavas stāvkrastiem, Oliņkalnam, Zviedru Skanstij un vietai, kur tiekas Latgale, Zemgale un Vidzeme, bet arī sniedz ieskatu par šīm vietām interesantu stāstu, teiku un vēsturisku bilžu veidā.
Ceļot nozīmē dzīvot!