Bibliotēkas Izglītība
1

Vangažu vidusskolas un Vangažu pilsētas bibliotēkas kopīgais darbs starptautiskajā eTwinning projektā “City outfit in Autumn” šogad tiek novērtēts ar Eiropas Kvalitātes sertifikātu.

Katru gadu Eiropā izvērtē veiksmīgākos starptautiskos eTwinning projektus. Lieliskas ziņas ielīksmo mūsu sirdis un saprotam, ka ieguldītais darbs, centība, neatlaidība, apņēmība un radošums vainagojas ar labiem rezultātiem, saņemot tik augstu un atzinīgu novērtējumu.

Paldies lieliskajai Vangažu vidusskolas meiteņu komandai: Amanda Būcena, Rūta Indričeva, Paula Rēzija Striķe, Tīna Emīlija Lapiņa, Enija Brizga, Aleksa Briede, Marta Vanaga un Paula Oga! Paldies par sadarbību Vangažu vidusskolas skolotājām: Inga Lījvaka (vizuālā māksla, dizains un tehnoloģijas), Iveta Kauliņa (angļu valoda). Paldies par sadarbību Vangažu Mūzikas un mākslas skolas skolotājai Ingūnai Lindei un 4.kursam par dekoratīvo lāpu veidošanu! Paldies visiem sadarbības partneriem – Turcija, Rumānija, Latvija: Vangažu pilsētas bibliotēka, Vangažu vidusskola, Talsu 2.vidusskola, Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikums Barkavas struktūrvienība, Daugavpils Bērnu un jauniešu centrs! Mēs piekrītam, ka "lielākais panākums nav tas, ko tu paveic pats, bet tas, ko tu dari kopā ar citiem".

Projektu raksturoja atslēgas vārdi: māksla, kultūra, rokdarbi, dažādu paaudžu sadarbība: vecmāmiņa, krustmāte, skolotāja, vecāki, bibliotekāre, kaimiņi, amatniecības kopa. Projekta mērķis bija adīt, tamborēt apļus un kvadrātus dažādās tehnikās un krāsās. Ar šiem rokdarbiem rotājām objektus parkā, radot maģisku noskaņu pilsētā, kas bija aplūkojama kā izstāde 3 mēnešus ārā dabā - Vangažu pilsētas bibliotēkas parkā.

 Projekta laikā bērni tikās ar Vangažu pilsētas iedzīvotāju -  tautas daiļamata meistari Ilzi Kopmani, kura ada cimdus un zeķes ar etnogrāfiskajiem rakstiem. Tikās ar drossinterners.lv pārstāvi Anitu Priedi, kura vadīja nodarbību par medijpratību. Projekta dalībnieki veica radošus, digitālus un sadarbības uzdevumus. Projektā skolēni izveidoja digitālo pulksteni ar 12 e-drošības noteikumiem, ko vērts ievērot ikvienam.

Projekta gala rezultātā no rokdarbiem tika izveidota izstāde, daudzas aktivitātes apkopotas e-žurnālā (rokdarbi, mākslas pasākumi, izstādes, grupu darbi, secinājumi), lūk saite: https://www.canva.com/design/DAFwv-sRyFU/yl-LSlFRh8nM_doWI8csFw/edit?utm_content=DAFwv-sRyFU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Liels prieks, ka tika izveidota Ilzes Kopmanes digitālā mākslas e-galerija, kur ikviens interesents var aplūkot mūsu novadnieces lieliskos adījumus ar etnogrāfiskajiem rakstiem, lūk saite: https://www.emaze.com/@ALLOWWOZQ/ilzes-kopmanes-etnogrfisko-cimdu-izstde

Esam lepni, jo vislielākais skaistums tika radīts ar savām rokām. Neliels darbu apkopojums apskatāms arī šeit:  https://www.youtube.com/watch?v=iDO_UBwWY54

 Rokdarbi ir ne tikai mākslas forma, bet arī dzīves gudrība, kuru iemācījušas mūsu vecmāmiņas. Katrs adījums, katrs izšuvums slēpj sevī stāstu, vēsturi un mīlestību, kas ir jānodod tālāk jaunajai paaudzei. Rokdarbi spēj iedvesmot, attīstīt radošumu un pacietību, vienlaikus veidojot dziļāku saikni ar mūsu saknēm un tradīcijām. Saglabājot šīs prasmes un zināšanas, mēs ne tikai godinām pagātni, bet arī veidojam bagātu nākotni, kurā radošums un roku darbs būs neaizvietojama daļa no mūsu ikdienas dzīves.

Darbojoties šajā projektā, visi bija ieguvēji: kultūras un valodu apmaiņa, jaunu zināšanu un prasmju apguve, radošuma attīstīšana, digitālo prasmju pilnveidošana, pašvērtējuma un motivācijas paaugstināšana, sadarbība ar citām izglītības iestādēm Latvijā un Eiropā, sabiedrības izpratnes un iesaistes veicināšana.

Šie sasniegumi ir lielisks pierādījums tam, kā efektīva starptautiskā sadarbība, radošums un kultūru apmaiņa var bagātināt mācību procesu un veicināt izpratni par pasaules daudzveidību