No 7. aprīļa līdz 29.aprīlim Ropažu Kultūras centra Mazajā zālē skatāma Ropažu Mākslas studijas dalībnieku gleznu izstāde.
Ropažu Mākslas studija darbojas jau gandrīz 20 gadus un nu jau par tradīciju izveidojusies ikgadējā pavasara izstādes rīkošana, kurā dalībnieki izrāda savus iepriekšējā laika posmā radītos darbus. Šoreiz izstādē redzami studijas dalībnieku darbi, kas tapuši iepriekšējo divu gadu laikā – gan darbojoties uz vietas Mākslas studijā, gan attālināti – mājās.
Mākslas studiju vada māksliniece, Ropažu Mūzikas un mākslas skolas “Rodenpois” Mākslas nodaļas vadītāja Agnese Spridzāne Pa šiem gadiem studijai ir izveidojies savs uzticamo un pastāvīgo dalībnieku sastāvs. “Šobrīd studijā darbojas 25 dalībnieki. Nodarbības notiek katru ceturtdienu Ropažu Mākslas skolas telpās. Daži dalībnieki ir aktīvāki, daži piebiedrojas, kad rod iedvesmu gleznošanai, tomēr visus vieno vēlme radoši darboties, atrast un attīstīt savus talantus, radīt ko skaistu un paliekošu. Radīt mākslu patīkamā kompānijā. Vasarās tiek organizēts Vasaras plenērs, kad divas dienas tiek gleznots brīvā dabā. Pārsvarā gleznojam ar eļļas un akrila krāsām, taču reizēm dalībnieki izsaka vēlmi izmēģināt arī citas tehnikas – akvareļu, pasteļu vai tušas zīmējumus”, stāsta Agnese Spridzāne, “Mākslas studijā darbojas visdažādākie cilvēki, gan tādi, kas pirmo reizi rokās paņēmuši otas un krāsas, gan tādi, kas studējuši Mākslas akadēmijā. Visus vieno vēlme gleznot un uzdrošināšanās realizēt savas idejas. Katram dalībniekam ir sava pieeja gleznu radīšanā - kāds uzglezno darbu vienā nodarbībā, bet cits pie vienas gleznas strādā vairākus mēnešus. Katrs autors ir īpašs, un viņa “rokraksts” ir oriģināls un neatkārtojams. Arī es kā studijas vadītāja cenšos to ņemt vērā un palīdzu katram gleznotājam atrast viņa stiprās puses un palīdzēt tur, kur tas ir nepieciešams. Katram es cenšos iemācīt zīmēšanas, gleznošanas un kompozīcijas pamatus, jo bez tā nav iespējams radīt kvalitatīvu mākslas darbu. Bet tālākais jau ir darbs ar katru cilvēku individuāli, jāmāk atrast pareizos vārdus gan lai paslavētu, gan lai norādītu uz kļūdām. Visiem neder vienāda pieeja, jo mākslas darba radīšana ir ļoti personisks un intīms process, un vienmēr ir jāuzmanās, lai neapslāpētu to tīro un radošo, kas nāk no cilvēka paša.”
Mākslas studijas dalībniece Raimonda Jančenko: “Mūs visus vieno sarunas un kopā pavadītais laiks gleznojot, kā arī iedvesma, ko gūstam satiekot viens otru. Gleznošanas studijā pavadītie vakari ir saturīgi – gleznošanas process pats par sevi liek koncentrēties, atlikt malā ikdienas steigu un rūpes. Un apziņa, ka radu kaut ko skaistu, kas liek cilvēkiem pasmaidīt vai aizturēt elpu, iedvesmo radoši izpausties arī citās dzīves jomās. Tas piepilda dzīvi ar pavisam citu enerģiju. Esmu laimīga, ka tāda studija ir un ļoti lepojos, ka arī es esmu daļa no tās.”
Everita Brūvere par Mākslas studiju stāsta: “Mākslas studija motivē un iedvesmo darbam - ikdienā grūti atrast motivāciju radošām izpausmēm. Studija un iespēja savus darbus nodot vērtēšanai citiem ir liels stimuls. Vasaras plenērs ir īpaši gaidīts notikums, jo tā ir vienreizēja iespēja gleznot dabā, pētīt gaismu un ēnu mijiedarbību, tie parasti ir kā svētki visiem studijas dalībniekiem.”
Aicinām apmeklēt Ropažu Mākslas studijas dalībnieku darbu izstādi, un, iespējams, arī jūs sajutīsiet vēlmi pamēģināt gleznot. Agnese iedrošinot piebilst: “Es ikvienu aicinu uzdrošināties, nākt un sākt gleznot, jo katrā cilvēkā slēpjas īpaši talanti, par kuriem bieži vien jūs pat nenojaušat, kamēr neesat izmēģinājuši!”
Agnese Spridzāne, Ropažu Mākslas studijas vadītāja
Valda Eglīte, Ropažu Kultūras centra kultūras darba organizatore