Izglītība
1

Ropažu vidusskolā (Zaķumuižā) ir pirmsskola, kas atrodas dabas ieskautā vidē, un jau izsenis lepojas ar Eko skolas karogu, Eko programmu, ekoloģiskām darbībām un mācību procesu. Ikdienas aktivitātes un mācību process norit sakoptā, labiekārtotā teritorijā ar jauniem, moderniem rotaļu laukumiem, taču pedagogi un bērni dodas arī uz apkārtējiem mežiem, pļavām, Zaķumuižas labiekārtoto stadionu un dabas taku, kas nupat kopā ar vecākiem un pašvaldību uzlabota un atjaunota, restaurējot baskāju takas elementus un sakopjot apkārtējo vidi. Dabas vidē bērni sporto, atpūšas, norūda imunitāti, aug veselīgi un arī mācās. Mācību programmas metodiskā nostādne aicina ikdienas vadīt nodarbības arī āra vidē, un mūsu profesionālie pedagogi to realizē ar radošu pieeju. Runāt, dziedāt, sportot, lasīt, rakstīt burtus uz asfalta vai zemē ar kociņu, izlikt ciparus no dabas materiāliem, skaitīt un rēķināt ar dabas materiāliem, pētīt dabu un radoši gleznot – to visu un vēl vairāk mēs varam darīt āra vidē!

Iedvesmu darboties dod pašu veidotās, apkopotās un uzskaitītās Eko programmas nodarbības, kas tiek fiksētas, kā arī ikgadējie pieredzes apmaiņas semināri, kas ir nenovērtējami pieredzes bagāžas uzkrāšanā un sava pareizā ceļa izjūtas nostiprināšanā, un šoreiz Zaķumuižas pirmsskola uzņēma ciemiņus pie sevis.

2. maijā Zaķumuižas pirmsskolā notika Ropažu novada pirmsskolu pedagogu pieredzes apmaiņas seminārs, kā ietvaros uzņēmām ciemos kolēģus – citus novada pirmsskolu iestāžu pedagogus, vedot tos dabā spēlēties un rotaļāties. Rītu sākām, ievziedu ieskautā pļaviņā malkojot kafiju un iestiprinoties, bet pēc tam pedagogus gaidīja stacijas ar uzdevumiem, kurās bija radoši, interaktīvi, atjautības, valodas, matemātikas, veiklības, mākslas un logoritmikas tēmas uzdevumi. Skolotājas tika aicinātas izvingrināt balsi, pārvarēt šķēršļu gājienu, mērīt un svērt ar svariem, kas izveidoti no spaiņiem, iziet labirintu, gleznot dabas gleznu uz spoguļiem ar krāsām, un izveidot citu dabas gleznu no dabas materiāliem uz ierāmētas līmplēves. Minējām mīklas, bungojām bungas, no stacijas uz staciju pārvietojāmies lecot, pārvarot šķēršļus un izpildot dažādus uzdevumus. Galapunktu un izpildītos uzdevumus nosvinējām ar ugunī ceptiem kartupeļiem, biezpienu ar zaļumiem un labiem novērtējuma vārdiem. Jūtamies priecīgi, gandarīti un iedvesmoti turpināt labās Eko tradīcijas, kvalitatīvas mācības un pieredzes apmaiņas.