Sports

Altenbergā notiekošajā Pasaules čempionātā kamaniņu sportā sprinta disciplīnā par zelta medaļu ieguvējiem kļuva Latvijas vīru kamaniņu divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Mārtiņš Bots un Roberts Plūme uz starta blokiem stājās kā ceturtie. Latvijas vadošais vīru duets veica spēcīgu pieteikumu godalgām, uzrādot rezultātu 27,863 sekundes. Latvijas vīri nostājās uz provizoriskā pjedestāla pirmā pakāpiena, noraugoties kā austrieši Millers/Fraušers uzbrauca uz borta jau pirmajā virāžā, bet vācieši Vendls/Ārlts pamatīgi piemeta kājas pie ledus jau trases augšdaļā. Pēdējie konkurenti latviešiem vēl palika Gats/Šefs. Arī šie austrieši nespēja ķert rokā Botu/Plūmi, ļaujot pasaules čempionātu Latvijas kamaniņu sporta pārstāvjiem sākt ar zelta godalgām.

1
Latvijas kamaniņu izlase Pasaules čempionātā izcīna 3. vietu.

Latvijas sportisti Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Kristers Aparjods un Anda Upīte/Zane Kaluma šodien Altenbergas trasē Vācijā izcīnīja bronzas medaļas komandu stafetē pasaules čempionāta kamaniņu sportā.

Latvija startēja kā septītā deviņu komandu konkurencē. Vītola pēc sava etapa kļuva par līderi, par 0,446 sekundēm apsteidzot ASV. Bots/Plūme pārsvaru palielināja līdz 0,568 sekundēm, bet pēc Aparjoda posma latvieši bija vadībā par 0,301 sekundi. Upīte/Kaluma vadību nenosargāja un finišā latvieši amerikāņiem zaudēja 0,048 sekundes.