Izglītība
1

29. janvāra pašvaldības domes sēdē tika izskatīts jautājums par pirmsskolas izglītības programmas īstenošanas pārtraukšanu Vangažu vidusskolā un nodošanu PII “Jancis”.

Šobrīd PII “Jancis” realizē nepilnu pirmsskolas izglītības programmas apguvi līdz 6 gadu vecumam, programmas pēdējo posmu izglītojamie apgūst Vangažu vidusskolā. Šāds pašvaldības lēmums pieņemts 2008. gadā, lai mazinātu rindas bērnudārzos.

Ropažu novada pašvaldības ieskatā lietderīgākais un efektīvākais risinājums ir nodot Vangažu vidusskolā īstenotās pirmsskolas izglītības programmas īstenošanu PII “Jancis”. Šādas pārmaiņas uzlabos izglītojamo mācību procesu un radīs iespēju iegūt kvalitatīvu pirmsskolas izglītību piemērotā vidē.

PII “Jancis”  2024./2025. mācību gadā ir pilnībā nokomplektēts pedagoģiskais sastāvs un atbalsta speciālistu komanda. Nav nepieciešami papildus finansiālie līdzekļi, lai nodrošinātu papildus amata vienības. Iestādē ir pietiekoša materiāli tehniskā bāze, lai spētu nodrošināt pirmsskolas izglītības apguvi 6 līdz 7 gadus veciem bērniem, pieejami arī digitālie mācību līdzekļi.

Ņemot vērā minēto, deputāti pieņēma lēmumu Vangažu vidusskolā licencēto pirmsskolas izglītības programmu (izglītības programmas kods 01011111) nodot īstenošanai PII “Jancis” sākot ar 2025.gada 1.septembri.