Gatavojoties starptautiskajam folkloras festivālam “Baltica 2022”, noslēgušās Latvijas folkloras un etnogrāfisko ansambļu skates, kurās piedalījās arī mazākumtautību ansambļi un kopas.
Skatē piedalījās un augsto I kategoriju (45,2 punktus) ieguvusi Zaķumuižas folkloras kopa “Oglīte”. Iegūtā pakāpe sniedz iespēju piedalīties starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2022”, kas šogad norisināsies Latvijā no 6. līdz 10. jūlijam.
Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” ir plašākie tradicionālās kultūras svētki Baltijas valstīs, kuros piedalās grupas, kas popularizē autentisko folkloru un tradīcijas, kā arī veicina tradicionālās kultūras saglabāšanu kultūras procesos. Festivāla misija ir saglabāt, attīstīt un popularizēt plašākā sabiedrībā latviešu, līvu, latgaliešu un citu tautu un tautību tradicionālo kultūru un nemateriālā kultūras mantojuma prasmes; rūpēties par tautas morālo vērtību, garīguma un pašcieņas veicināšanu un noturīgumu un veicināt paaudžu saliedētību un dzimtas tradīciju saglabāšanu.
Festivāls norisinās katru gadu jūlijā vienā no Baltijas valstīm (Lietuva, Latvija, Igaunija) saskaņā ar CIOFF (Starptautisko folkloras festivālu un tradicionālo mākslu organizāciju padome pie UNESCO) noteikumiem, Latvijas Nacionālajam kultūras centram sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Festivāls notiek no 1987. gada, un šogad festivālam jubileja – 35. gadskārta. Latvijā tas norisināsies jau 12. reizi un pulcēs etnogrāfiskos ansambļus, folkloras un folkloras deju kopas, tautas muzikantus, lietišķās mākslas meistarus, amatniekus un stāstniekus, kā arī dzīvā kultūras mantojuma kopējus no Baltijas valstīm.
Kā stāsta festivāla rīkotāji, “turpinot tradīciju, festivāla norises caurvij kopīga tēma. “Baltica 2022” tēma ir “Spēle”, akcentējot tradicionālās kultūras iespējas kalpot par prieka avotu visiem iesaistītajiem, ar mērķi pulcināt tos baltiešus, kuri vēlas un prot saspēlēties dziesmā, dejā, mūzikā un citās lokāli raksturīgās tradicionālās kultūras izpausmēs”.