Laipni aicinām ikvienu apmeklēt Baibas Balodes mandalu izstādi “Dzīvības zieds” Vangažu pilsētas bibliotēkā līdz 5.martam.
Mandalas forma ir aplis, kas visbiežāk ir centrēts, un aplī veidojas simetrisks ornaments. Vārda mandala nozīme sanskritā (मण्डल) ir aplis.
Baibas profesija ir grāmatvedis/finansists, un viņas hobijs brīvajā laikā ir radīt mandalas, kas, mūsuprāt, lieliski izdodas.
Izzinot un pētot mandalu dažādību, Baibu ļoti uzrunāja dzīvības zieda maģija, tā viņu ir aizrāvusi un nebeidz pārsteigt. Pagājušā gada februārī projekta “108 dzīvības ziedi” laikā Baibas izpildījumā krāšņi, daudzveidīgi un krāsaini uzziedēja visi 108 ziedi, kas kopā pārtapa par skaistu ceļojumu pašai pie sevis un pavēra bezgalīgi plašu redzējumu uz jaunām iespējām. Izstādē lielākoties apskatāmi darbi, kuros ir iekļauts šis skaistais sakrālās ģeometrijas simbols.
Mandalas radīšanas process ir Baibas iekšējā saruna pašai ar sevi, kura laikā atrod atbildes uz izvirzītajiem jautājumiem, nomierinas vai tieši pretēji – iegriež lietas, lai tās sāktu rasties. Ir mandalas, kuras Baiba ir nosapņojusi, un ir mandalas, kuru musturs atnāk tikai tad, kad tiek uzlikts pirmais punkts.
Baiba saka, ka “man mandalu radīšana nomierina, sakārto domas, dod risinājumus un saliek nākotnes plānus. Mandala, sākot jau ar krāsu jaukšanu un kompozīcijas izveidošanu galvā, līdz pat vienmērīgai punktiņu likšanai, rada viegluma sajūtu un atslēdz no ikdienas, lai uz mirkli varētu padzīvoties savā “Baibas Brīnumzemē”.
Baibas Balodes darbi ir ļoti skaisti un interesanti. Tajos skatoties, reizēm aizmirsti reālo laiku un ieej sirreālā, noslēpumainā noskaņā, kas rada vieglumu, rotaļīgumu…
Ikviens interesents var iepazīties ar Baibas personību tuvāk, izlasot mūsu sagatavoto interviju.
Savukārt 7.martā Vangažu pilsētas bibliotēkā būs Baibas Balodes mandalu meistarklase, kur kopīgi varēs izveidot savu mandalu, sajūtot tās iekšējo skaistumu, spēku un varenību vai vienkārši ļaujoties savam radošumam. Mandalas var radīt un zīmēt ikviens, kam vien ir vēlēšanās. Tas ir radošs un meditatīvs process, kā atslābināt prātu no trauksmainām domām un ļaut ķermenim atpūsties.