Pēc novadu reformas pagājušā gada vidū tika izveidots jaunais Ropažu novads, kas apvieno līdzšinējos Garkalnes, Ropažu un Stopiņu novadus, kā arī Vangažu pilsētu. Labā ziņa - lai gan līdzšinējie novadu ģerboņi ir zaudējuši savu spēku, tajos iekļautie un iedzīvotājiem pierastie simboli nekur nepazūd, tie tiek atjaunoti kā pagastu ģerboņi un kopā ar Vangažu pilsētas ģerboni turpinās savu dzīvi - ierastos heraldiskos simbolus ikdienā varēs lietot arī turpmāk!
Uzsākot darbu pie jaunā novada ģerboņa izstrādes, vaicājām iedzīvotājiem, kāds tas varētu izskatīties. Tika saņemti vairāki desmiti ieteikumu - gan ar roku zīmētas skices un datorā izstrādātas grafikas, gan bērnu zīmējumi un ģerboņu apraksti. Lielākā daļa mūsu novadnieku gan vēlējās jaunajā ģerbonī saglabāt pa vienam simbolam no vecajiem ģerboņiem, taču sarunās ar heraldikas speciālistiem noskaidrojām, ka jaunam ģerbonim ir jābūt unikālam, tātad tas nedrīkst atkārtot esošajos ģerboņos izmantotos simbolus. Visi ieteikumi tika nosūtīti arī Edgaram Simam - pieredzējušam heraldikas māksliniekam, ar kuru novada pašvaldība strādā pie ģerboņa izstrādes, un kurš ir daudzu Latvijas pagastu, dzimtu un institūciju ģerboņu autors.
Sadarbībā ar novada vadību un speciālistiem, kā arī Valsts Heraldikas komisiju, heraldiskais mākslinieks izveidoja četrus oriģinālus jaunā ģerboņa variantus, kurus saskaņā ar Heraldikas komisijas prasībām vispirms bija jāprezentē komisijai un tikai pēc komisijas sniegtā vērtējuma atbalstītos ģerboņu variantus var prezentēt iedzīvotājiem.
Šobrīd iedzīvotāju vērtējumam tiek nodoti divi Heraldikas komisijas atbalstītie oriģināli jaunā novada ģerboņa varianti. Ģerboņu krāsās dominē - zils, zelts un sudrabs. Savukārt ar "skaitli 4" simboliski attēlots jaunā Ropažu novada vadmotīvs - četru pašvaldību saplūšanu vienā vijumā. Šis motīvs parādās gan variantā ar 4 zelta stīgu pīni, gan arī ar stilizēto Mebiusa lenti cilpota sudraba dzīpara formā, un attēlo savstarpējo mijiedarbību un attīstību.
Balsojumi šobrīd netiek pieņemti.