Visā Latvijā no 8. līdz 10. aprīlim jau 14. reizi notiks Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) organizētā akcija „Satiec savu meistaru!”, kurā dažādu amatu meistari vērs durvis savās mājās, tiksies kultūras centros vai savās nodarbību telpās ar ikvienu, kam interesē tradicionālā kultūra, amatu prasmes un noslēpumi. Pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēkiem, par viņu zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē, un tiek nodot nākamajām paaudzēm. „Projekta laikā visā Latvijā iespējams sastapt dažādu paaudžu cilvēkus, kurus viņu zināšanu, prasmju un patības dēļ varam dēvēt par nacionālajiem dārgumiem, jo ar to esam savdabīgi un īpaši citu pasaules kultūru vidū. Mēs ļoti vēlētos, lai pēc zināma laika sabiedrībā būtu ierasta prakse, ka tradicionālo prasmju zinātāji ir gaidīti ikvienā izglītības iestādē, sadarbībā ar viņiem top tradīcijās balstīti slaveni preču un pakalpojumu zīmoli un mūsu valsts ir tīkams galamērķis tūristiem nolūkā iepazīt Latviju kā daudzveidīgas un bagātas kultūras zemi,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.
Ropažu novadā amatu meistari aicina tikties Ulbrokā, Stopiņu pagastā, Ropažu novada administratīvajā centrā un Ropažu pagastā.
9. un 10. aprīlī plkst. 12.00 – 17.00 Ulbrokā, TLMS “Ulbroka” telpās
Adrese: Institūta ielā 22, Ulbroka, Stopiņu pagasts, Ropažu novads
Sarunas, padomi un prasmju pilnveidošana kopā ar Tautas lietišķās mākslas studijas “Ulbroka” dalībniecēm
Auduma pamatnes uzvilkšana velkamajos stāvos; aušana; adīšana; tamborēšana; mezglošana; celu aušana un pērļošana.
Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībām no 4.līdz 7. aprīlim, pa tālr. 29498813 (Ārija Vītoliņa). Dalība grupās pa 5 cilvēkiem, sākot no septiņu gadu vecuma.
9. aprīlī plkst. 11.00 – 14.00 Ropažu Kultūras centrā
Adrese: Sporta ielā 2k-2, Ropažu pagasts, Ropažu novads
Adīšana kopā ar Ropažu TLMS “Madaras” vadītāju Astrīdu Alksni. Spundiņraksts, tā izmatošana apģērbu darināšanā (grupa līdz 5 cilvēkiem)
Meistarklasē būs iespēja iepazīties ar vairākiem adīšanas variantiem tradicionālajā spundiņrakstā un entralak tehnikā, to pielietošanu lakatu, džemperu, jaku adīšanā. Varēs izmēģināt roku paraugu adīšanā, izmantojot shēmas un pierakstus.
Astrīda Alksne ir rokdarbniece ar ilggadēju ieredzi. Pārvalda dažādas rokdarbu tehnikas: adīšana, tamborēšana, zīda apgleznošana, kviligs, pergamano u.c.
Pieteikties pa tālr. 29166456
9. aprīlī plkst. 11.00 - 13.00 Ropažu Kultūras centrā
Adrese: Sporta ielā 2k-2, Ropažu pagasts, Ropažu novads
Lieldienu dekoru veidošana no dabas materiāliem kopā ar pieredzējušo floristi Ilviju Stūrestepi (grupa līdz 10 cilvēkiem, līdzmaksājums 10.00 EUR)
Meistarklases laikā tiks veidoti durvju dekori Lieldienām, izmantojot dabā pieejamos materiālus: klūgu mizas, bērzu zarus, lazdu zarus, brūkleņu mētras, melleņu mētras, pūpolus, sūnas.
Ilvija Stūrestepe absolvējusi studijas Rīgas Dabaszinību skolas floristikas nodaļā un ar floristiku nodarbojas jau kopš 2004. gada. Veido dekorus gan gadskārtu svētkiem, gan kāzām un piedāvā savu pakalpojumus katrai dzīves situācijai un košākai ikdienai.
Pieteikties pa tālr. 29166456
9. aprīlī plkst. 12.00 – 16.00 Keramikas ceplī “Madze”
Adrese: “Skujnieki”, Augšciems, Ropažu pagasts, Ropažu novads
Kā top māla trauki bez virpas. Saruna un trauku veidošana kopā ar keramiķi Zandu Priednieci (4 grupas, katrā pa 6 cilvēkiem katru stundu; līdzmaksājums 10.00 EUR)
Meistarklasē būs iespēja iepazīties ar senāko keramikas darināšanas metodi – lipināšana ar “desiņām” jeb ķemmīšu bedrīšu tehnika. Dalībnieki paši varēs darināt traukus, neizmantojot podnieka virpu. Darbi tiks apdedzināti bedres tipa, ar malku kurināmā podnieku ceplī. Meistare savu prasmi apguvusi vairāku vasaras plenēru laika Latgalē, pie Pūdnīku skūlas dibinātāja Evalda Vasilevska.
Pieteikties pa tālr. 29442420