"Hortus Musicus" (Igaunija) sniedza savu pirmo koncertu 1972. gadā, tādejādi tas ir vecākais nepārtraukti darbojošais ansamblis savā jomā Austrumeiropā un viens no retajiem, kas saglabājis tik ilgu pastāvēšanas laiku pasaules mērogā.
"Hortus Musicus" muzicēšanu vispirms raksturo radoša un no klišejām brīva pieeja mūzikai, kas mums laikā ir tāla, bet būtībā nav obligāti sveša. Līdz ar to "Hortus Musicus" koncerti un ieraksti skan svaigi, saprotami un spēcīgi – šī ir dzīvā mūzika mūsdienu cilvēkiem.
Jau vairāk nekā 50 gadus "Hortus Musicus" pēta un savās programmās piedāvā Eiropas mūziku no 8. līdz 21. gadsimtam. Ansambļa atskaņotā laikmetīgā mūzika nes sevī tās pašas vērtības, kas tiek novērtētas agrākā, harmoniski līdzsvarotā mūzikā – formas tīrību un skaidrību, harmoniju un skaistumu vienkāršās lietās.
"Hortus Musicus" ir koncertējuši lielākajā daļā Eiropas valstu, ASV, Dienvidamerikā, Japānā un vēl daudzviet, kā arī piedalījušies lielākajos senās mūzikas festivālos visā pasaulē.
"Hortus Musicus" ir ierakstījuši aptuveni 35 programmas tādās ierakstu kompānijās kā Erdenklang, Musica Svecia, Forte un Finlandia Records.
Jau ilgāku laiku "Hortus Musicus" nav ierobežojuši sevi tikai ar agrīnās Eiropas mūzikas izpildīšanu. Tie pārkāpj robežas gan laikā, gan ģeogrāfiski, gan žanriskā ziņā. Līdzās tā sauktajai galvenajai senajai mūzikai ansambļa repertuārā ir arī laikmetīgā mūzika, džezs, kā arī eksotisko valstu tradicionālā un tautas mūzika.
Valsts Akadēmiskais koris Latvija – viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, kuras muzikālos starus ar silto, instrumentāli niansēto, perfekto vokālo meistarību un īpašo Latvijas koru skaņu pasaule uzlūko par brīnumu – ne velti Baltijas lielāko profesionālo kori regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais, direktors – Māris Ošlejs. 2027. gadā Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” atzīmēs savu 85 gadu jubileju.
Kolektīva 50 dziedātāju muzikālā inteliģence un vokālā meistarība to padara par universālu vienību, kas spēj gan gleznot smalkas a cappella gleznas, gan radīt grandioza vēriena balsu simfoniju kopā ar trīskāršu orķestra sastāvu. Koris sadarbojies ar pasaules klases simfoniskajiem orķestriem – Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Londonas filharmonisko orķestri, Berlīnes filharmonisko orķestri, Gustava Mālera kamerorķestri, Izraēlas filharmonisko orķestri, Hamburgas Valsts filharmonisko orķestri, Bavārijas valsts orķestri, Honkongas filharmonisko orķestri, kā arī ar citiem Somijas, Singapūras, Izraēlas, Vācijas, ASV, Igaunijas orķestriem.
Koris uzstājies tādās prestižās pasaules koncertzālēs kā Amsterdamas Concertgebow, Hamburgas Laeiszhalle un Elbas filharmonijā, Lucernas Kultūras un kongresu centrs, Montrē Igora Stravinska koncertzāle, Šanhajas koncertzāle, Singapūras Eslpanādes teātris, Minhenes Gasteig, Esenes koncertzāle, Linkolna centrā un Barišņikova centrā Ņujorkā, Honkongas kultūras centra koncertzālē un citās.
Koris uzstājies ar tādiem izciliem diriģentiem kā Mariss Jansons, Andris Nelsons, Silvēns Kambrelēns, Zubins Meta, Nēme Jervi, Pāvo Jervi, Andres Mustonens, Saimona Janga, Jāps van Svēdens, Kents Nagano, Tarmo Peltokoski un citiem.
Piedalījies arī Hyperion, Warner Brothers, Harmonia Mundi, Wergo, Ondine ierakstu kompāniju producētajos ierakstos, kā arī neskaitāmos latviešu, vācu, īru u.c. ārvalstu izdevniecību mūzikas ierakstos.
Koris ir septiņkārtējs Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāts, 2003. gada Ministru kabineta balvas laureāts un 2007. gada Latvijas Kultūras ministrijas gada balvas laureāts.
"Hortus Musicus" un Valsts Akadēmiskais koris Latvija sadarbojas jau divdesmit gadus un kopīgi ir snieguši koncertus Izraēlā, Latvijā, Igaunijā.
Biļetes "Biļešu Paradīze" kasēs.