Vērienīgākie zāles pļaušanas darbi paredzēti Talsu, Valmieras un Alūksnes ceļu rajonos

15.08.2016
Vērienīgākie zāles pļaušanas darbi paredzēti Talsu, Valmieras un Alūksnes ceļu rajonos
VAS Latvijas autoceļu uzturētājs izsludinājusi iepirkumu mehanizētai zāles pļaušanai ceļa nodalījumu joslās Latvijas reģionos un Pierīgā. Vērienīgākie zāles pļaušanas darbi paredzēti Talsu, Valmieras un Alūksnes ceļu rajonos.

Iepirkuma priekšmets ir sadalīts 9 lotēs: Alūksnes, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Rēzeknes, Valmieras, Talsu un Rīgas ceļu rajonu vajadzībām. Pretendenti var iesniegt piedāvājumu par vienu vai vairākām lotēm.

Zāles pļaušana autoceļu nodalījumu joslās ir nepieciešama, lai uzlabotu autovadītājiem ceļu un tiem pieguļošo teritoriju pārredzamību, veicinātu ūdens atvadi no ceļa, kā arī ierobežotu zāles sēšanos un kūlas veidošanos.

Vērienīgākie zāles pļaušanas darbi lauksaimniekiem paredzēti Talsu ceļu rajonā kopumā uz 28 autoceļiem 637 pārgājiena kilometru apmērā, Valmieras ceļu rajonā uz 20 autoceļiem 432 pārgājiena kilometru apmērā, bet Alūksnes ceļu rajonā uz 17 autoceļiem 384 pārgājiena kilometru apmērā.

Pļaušanas darbi jāveic arī daudzviet citur Latvijā, piemēram, autoceļa V841 Madona-Ļaudona-Jēkabpils nodalījuma joslās, autoceļa P104 Tukums-Auce-Lietuvas robeža nodalījuma joslās, autoceļa P77 Ventspils-Dundaga nodalījuma joslās, autoceļa V1445 Tukums-Kandava nodalījuma joslās, autoceļa V6 Ķekava-Plakanciems nodalījuma joslās, autoceļa V78 Saulkrasti-Vidriži nodalījuma joslās u.c.

Jau vēstīts, ka uzņēmums jūnijā pabeidza zāles pļaušanas darbus uz valsts galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem asfaltētajiem autoceļiem, bet uz mazākas nozīmes reģionālajiem ceļiem un uz vietējas nozīmes autoceļiem VAS Latvijas autoceļu uzturētājs daļu veicamo pļaušanas darbu plānoja uzticēt lauksaimniekiem.

“Mums tā ir iespēja efektīvāk izlietot autoceļu uzturēšanas darbiem atvēlēto finansējumu, vienlaikus dodot iespēju lauksaimniekiem pilnvērtīgi noslogot tehniku un nopelnīt,” uzsver VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs.

Detalizēta informācija par iepirkumu pieejama uzņēmuma mājaslapas Iepirkumu sadaļā. Konkursa nolikums pieejams šeit: http://bit.ly/2b2XeVl. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš – 22.augusta plkst.10:00.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem vairāk nekā 8 000 km autoceļu ir ar melno segumu, un gandrīz 12 000 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

 

Miks Lūsis,

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs,

sabiedrisko attiecību speciālists

Datora versija