Valdenrodes-Zaķumuižas muižas komplekss

Valdenrodes-Zaķumuižas muižas komplekss

Valdenrodes (no vāc.val. - Meža līdums) muižas komplekss piederējis baronu fon Volfu dzimtai (19. gs. vidus – 20. gs. sākums). Valdenrodes kungu māja celta, iespējams, 19. gadsimta 90. gados. Tā ir bijusi lielsaimniecība, kurā bijis ap 120 govīm, 40 zirgiem un daudziem citiem mājlopiem. Dārzniecībā audzētas pat vīnogas un melones. Valdenrodes kungu māja aizgājusi bojā I Pasaules kara laikā. Atkausējot aizsalušās apkures caurules mājā izcēlies ugunsgrēks un tā nodegusi.

Moderu mājas (moderes muižās bija priviliģētas kalpones, kuras atkrējumoja pienu, gatavoja biezpienu un sēja sieru) otrajā stāvā ilgus gadus (1957- 1987) divās istabās bija izvietota Zaķumuižas bibliotēka un divi dzīvokļi. Mūsdienās telpās atrodas  dzīvokļi un Ropažu mūzikas skolas filiāles klase (ģitāras spēles). Pirmajā stāvā 20. gs. no 70.-80. gadiem bija Zaķumuižas pasta nodaļa, vēlāk šīs telpas tika izmantotas bibliotēkas vajadzībām. Mūsdienās ēka netiek izmantota.

Zirgu staļļi.
Pēc I Pasaules kara tie izmantoti kā noliktavas un zirgu puišu un kučieru istabiņas. Mūsdienās tas atrodas privātīpašumā.

56.9684893,24.4895853

Attēli

Datora versija