Valdenrodes-Zaķumuižas muižas komplekss

Valdenrodes-Zaķumuižas muižas komplekss

Valdenrodes (no vāc.val. - Meža līdums) muižas komplekss piederējis baronu fon Volfu dzimtai (19. gs. vidus – 20.gs. sāk.). Valdenrodes kungu māja, celta, iespējams, 19. gadsimta 90. gados. Tā ir bijusi lielsaimniecība, kurā bijis ap 120 govīm, 40 zirgiem un daudziem citiem mājlopiem. Dārzniecībā audzētas pat vīnogas un melones. Valdenrodes kungu māja aizgājusi bojā Pirmā Pasaules kara laikā. Atsildot aizsalušās apkures caurules mājā, izcēlies ugunsgrēks un tā nodegusi.

Moderu mājas (moderes muižās bija priviliģētas kalpones, kuras atkrējumoja pienu, darināja biezpienu un sieru) otrajā stāvā ilgus gadus (no 1957.- 1987.gadam) divās istabās bija izvietota Zaķumuižas bibliotēka un divi dzīvokļi. Mūsdienās -  dzīvokļi un Ropažu mūzikas skolas filiāles klase (ģitāras spēles). Pirmajā stāvā 20.gs. no 70.-80. gadiem bija Zaķumuižas pasta nodaļa, vēlāk šīs telpas tika izmantotas bibliotēkas vajadzībām. Mūsdienās ēka netiek izmantota.

 Zirgu staļļi. Pēc Pirmā Pasaules kara tie izmantoti kā noliktavas un zirgu puišu un kučieru istabiņas. Mūsdienās tas ir privātīpašums.

56.9684893,24.4895853

Attēli

Datora versija