Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys”

Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys”

Kontakti

(+371) 29559265; (+371) 28662727

Aizsākumi – folkloras kopa “Trejasmens”

        Folkloras kopa “Trejasmens” izveidojās 2000.gada 22.septembrī. Kopas vadītājs Andrejs Planders kopu izveidoja, iespaidojoties no Ropažu folkloras pulciņa uzstāšanās koncertiem Rīgā Atmodas laikā, vīru kopas “Vilki”, folkloras draugu kopas “Skandinieki”, “Iļģi”, “Grodi”, “Rasa”, “Auri”, latviešu folkmetāla grupas “Skyforger”, folkmetāla grupām Skandināvijā un seno cīņu kluba “Livonieši”.

        Kopa aktīvu dziedāšanas darbību uzsāka 2001.gadā, sadarbojoties ar Zaķumuižas folkloras kopas “Pērkonītis” vadītāju Ligitu Šreiberi un vēlāk ar folkloras kopu “Vilkači”. “Trejasmens” repertuārā iekļāva karavīru un sadzīves dziesmas, kā arī ziņģes. Kopa ir piedalījusies vairākos folkloras pasākumos Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

 

        2008. gadā “Trejasmens” uzsāka padziļinātu Ropažu viduslaiku vēstures izpēti un izveidoja vēstures rekonstrukcijas klubu “Rodenpoys” ar mērķi atveidot, rādīt un stāstīt viesiem par Ropažiem 14. gs.

Šobrīd – vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys”

        Vairākus gadus aktīvi darbojoties tautas mūzikas sfērā, folkloras kopai “Trejasmens” izveidojās padziļināta interese par Ropažu vēsturi 14. gadsimtā. Līdz ar to tika nolemts pievērsties konkrēti 14. gadsimtam un tā izpētei. Tas veicināja vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” izveidi. Par atbilstošāku kluba vārdu tika izvēlēts “Rodenpoys”, jo tas ir pirmais rakstītajos avotos minētais Ropažu nosaukums, kas tulkojumā no līvu uz latviešu valodu nozīmē “Dzelzs dēls”.

        Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” nodarbojas ar Ropažu viduslaiku vēstures atveidošanu 14. gadsimtā. Tiek pētīti un atveidoti vietējie Ropažu līvu un vācu ordeņa pils garnizona tērpi, rotas, ieroči, bruņas, sadzīves priekšmeti u.c. Par pamatu tiek ņemti arheoloģiskie raksti un attēli no Latvijas, Igaunijas un Rietumeiropas. “Rodenpoys” piedalās Ropažu pilsdrupu teritorijas sakopšanas darbos, arheoloģiskajos izrakumos, konservācijas darbos un novada vēsturiskās informācijas vākšanā un saglabāšanā. “Rodenpoys” piedāvā viesiem ieskatu Ropažu vēsturē sākot no 12. gs. līdz 21. gs., uzsvaru liekot sadzīves, militārajai un garīgajai kultūrai 14. gs.

        Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” piedāvājumā ietilpst ekskursijas pa Ropažu pilsdrupām un to apkārtni. Ir iespēja izbaudīt 14. gs. kaujas paraugdemonstrējumus, kā arī pašiem uzlaikot un izmēģināt viduslaiku cīņu tērpus un ieročus. Iespēja iejusties viduslaiku bruņinieka lomā, izmēģinot dažādas aktivitātes, kā - loku šaušana, škēpu mešana, bruņinieku kaujas skrējiens un pēc iepriekšējas vienošanās – zirgu izjādes.

 

Cena – pēc vienošanās.

56.978864,24.630354

Attēli

Datora versija