Ar velo-foto orientēšanās seriāla un uzņēmēju prezentācijām aizvadīta izstāde “Balttour 2019”

06.02.2019
Ar velo-foto orientēšanās seriāla un uzņēmēju prezentācijām aizvadīta izstāde “Balttour 2019”
No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notika 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”, kur vairāk nekā 850 dalībnieku piedāvāja izdevīgus ceļojumus un popularizēja daudzveidīgus atpūtas galamērķus kā Latvijā, tā visā pasaulē! Salaspils, Ropažu, Stopiņu, Ikšķiles, Ogres, Baldones, Ķekavas un Mārupes novadi arī piedalījās šajā izstādē ar kopīgu stendu. Arī šogad novadu tūrisma pārstāvjiem bija ko stāstīt un rādīt!

Apmeklētājiem bija iespējams saņemt dažādus tūrisma materiālus: atjaunoto un papildināto visu astoņu novadu kopīgo tūrisma karti, kā arī jaunus, tikko klajā nākušus tematiskos izdevumus – “Ģimenes brīvdienas” un “Skaistākā kāzu diena”. “Ģimenes brīvdienas” tūrisma materiāls veltīts ģimenes atpūtai, kur vienuviet apkopoti labākie brīvdienu galamērķi ģimenēm ar bērniem un ģimenēm draudzīgas ēdināšanas vietas. Savukārt brošūra “Skaistākā kāzu diena” domāta visiem tiem, kuriem kāzu organizēšana ir aktuāls jautājums, jo šajā materiālā ir pieejama informācija par kāzu ceremoniju norises vietām, kāzu pieturvietām un skaistākajām fotosesiju vietām šajos astoņos novados. Bukleti īpaši uzrunā, arī pateicoties krāšņajiem foto materiāliem.

Arī katras novads atsevišķi bija pacenties ar saviem novada tūrisma materiāliem. Piemēram, Salaspils novada Daugavas muzejam un Salaspils memoriālam ir izstrādātas jaunas brošūras, kas vēsta par jaunajām ekspozīcijām.

Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs parūpējies par jaunu versiju Ķekavas maršrutu bukletam, kurā apkopoti aizraujošākie tūrisma maršruti novadā gan kājāmgājējiem un velobraucējiem, gan laivotājiem un tiem, kuri mēdz ceļot ar auto.

Katrs, kurš apmeklēja stendu, varēja līdzi ņemšanai saņemt arī 2019. gada pasākumu kalendāru “Svinam dzīvi”, kurā apkopoti lielākie novadu tūrisma, sporta un kultūras pasākumi.

Šajā kalendārā ir pieejama informācija arī par velo-foto orientēšanās seriāla “Apceļo kaimiņus!” norises datumiem. Šogad šis tūrisma pasākums norisināsies jau astoņos novados! Pirmais posms – 11. maijā Ķekavas novadā, bet noslēdzošais – 21. septembrī Mārupes novadā. Pieteikties var arī uz visiem astoņiem posmiem, sākot ar 15. aprīli. Vairāk informācijas: Daugava.travel mājaslapā.

Tāpat, ar intervāliem, interesentiem tika piedāvāts piedalīties momentloterijā, saņemot kādu no astoņu novadu suvenīriem, ja atbildēja pareizi uz uzdoto jautājumu. Tūrisma pārstāvju mērķis – momentloterijas veidā iepazīstināt izstādes apmeklētājus par Salaspils, Ikšķiles, Ogres, Stopiņu, Baldones, Ķekavas, Mārupes un Ropažu novadu dažādu tūrisma objektu interesantiem faktiem.

Šogad kopā ar tūrisma pārstāvjiem vienotajā stendā piedalījās arī dažādi tūrisma uzņēmēji, kuri prezentēja savu produkciju un pakalpojumus.

Salaspils novadu pārstāvēja mājas vīna darītava “Saules veltes”, kas piedāvāja degustēt un iegādāties dažādu sortimentu mājas vīnu, Daugavas muzejs, kas informēja par jauno ekspozīciju un lielākajiem šī gada muzeja pasākumiem, un “Doles tējas”, kas interesentus cienāja ar siltu zāļu tēju un iepazīstināja ar savu zāļu tēju sortimentu.

Ropažu novada tūrisma uzņēmēji bija sporta komplekss “333”, atpūtas komplekss “Sauleskalns” un keramikas ceplis “Madze”.

No Stopiņu novada tūrisma uzņēmējiem apmeklētāji varēja satikt “Krīvu” klēts un piemājas zoo “Brieži” saimniekus.

No Ikšķiles novada bija atbraukuši Turkalnes Muižas klēts pārstāvji, kuri prezentēja savu objektu, kā izcilu norises vietu semināriem un konferencēm, kā arī dažādiem svētkiem. Tā kā Turkalnes Muižas klēts ir arī alus, sidra un vīna darītava, tad stenda apmeklētāji varēja nogaršot darītavas produkciju – trīs šķirņu alu. Savukārt, “Taunatiņu truši” uzņēmēji saviem apmeklētājiem piedāvāja degustēt truša gaļas bumbiņas.

No Ogres novada piedalījās “Ķeipenes piparkūkas” un “IndieJānis” alus darītavas pārstāvji.

Baldones novada tūrisma uzņēmēja no “Silmachy remedies” prezentēja ūsu un bārdas dabīgu kopšanas līdzekļu produkciju, bet pārstāvji no “Kazas laukos” – ārstnieciskus skaistumkopšanas produktus, no dabai draudzīgām izejvielām.

“Konfelādes” saimnieki, kas bija atbraukuši pārstāvēt Ķekavas novadu, prezentēja savu sulu konfekšu, efektsīrupu un eliksīru produkciju.

Savukārt uzņēmumi Mārutki “Mārlapiņi”, golfa klubs “Viesturi” un veikborda un aktīvās atpūtas parks “Marupe Wake Park” veiksmīgi sevi prezentēja no Mārupes novada.

Veiksmīgi aizvadot “Balttour 2019”, tika secināts, ka šogad izstādes apmeklētāji visvairāk interesējās par velo-foto orientēšanās seriālu “Apceļo kaimiņus!” un pasākumu kalendāru “Svinam dzīvi”.

Protams, neizpalika interese arī par katru novadu atsevišķi. Piemēram, par Ogres novadu visvairāk interesēja tieši pati Ogres pilsēta un tās piedāvājums. Salaspils novadā vissaistošākais bija Salaspils memoriālais ansamblis un tā jaunā ekspozīcija, kā arī Nacionālā botāniskā dārza ikgadējie stādu gadatirgu datumi šajā gadā. Apmeklētājiem interesēja arī tūrisma iespējas Ropažu novadā un konkrēti – jaunuzceltais skatu tornis, kā arī Ķekavas novada tradicionālie pavasara, rudens laivu braucieni un Katlakalna baznīca pēc tās restaurācijas.

Par Salaspils, Ropažu, Stopiņu, Ikšķiles, Ogres, Baldones, Ķekavas un Mārupes novadu apvienoto stendu interesi izrādīja arī dažādi tūrisma profesionāļi, piemēram, gidi, kuri vēlējās iegūt papildus informāciju par vietām, kuras iekļaut grupu ekskursiju piedāvājumos.

Paldies, ka šajās izstādes dienās bijāt kopā ar mums! Uz tikšanos pasākumos un Tūrisma informācijas centros!

Daugava.travel tūrisma pārstāvji

Datora versija