Sporta klubs "Boule"

Sporta klubs "Boule"

Kontakti

Vadītājs - Gundars Lasmanis, e-pasts: valgund1943@gmail.com

Kroketa sekcijas vadītājs - Māris Lindbergs, tālr. 22105633, e-pasts: palmeni@inbox.lvMiks Kanskis, e-pasts: mx_kanskis@inbox.lv

www.boule.lv

Biedrība dibināta 2008. gada 19. augustā. Reģistrācijas Nr.40008130911.

SK „Boule” kopā ar SK „Rīgas Petanka” un „Massimo” 2009. gada 14. jūlijā izveido Latvijas Petanka sporta federāciju (LPSF) (www.petanque.lv), kuru 2009. gadā kā valsts nozīmes sporta savienību akceptē Latvijas Sporta federāciju padome un savās rindās uzņem Eiropas Petanka konfederācija (CEP) un Petanka starptautiskajā federācija (FIPJP). Kopš 2010. gada 10. maijā biedrībai piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. SK „Boule” apvieno 37 aktīvus biedrus, pulcējot zem sava karoga ne tikai Ropažu, bet arī Rīgas, Salaspils un Līgatnes iedzīvotājus. Ar tiešu mūsu kluba atbalstu kopš 2015. gada petanks strauji attīstās Valkas novada Ērģemes pagastā. Kluba rīcībā ir starptautiskajiem standartiem atbilstošs petanka spēļu laukums (ar 11 sektoriem).

2014. gadā klubs ir uzņemts par biedru Latvijas Kroketa federācijā. Kluba kroketa sekciju vada Māris Lindbergs, un tajā trenējas un spēlē 12 kroketisti.

2015. gada sezona ir bijusi sekmīgākā sporta kluba “Boule” pastāvēšanas vēsturē. Janvārī Nicā (Francija) notika pirmais petanka Pasaules čempionāts individuālajā vērtējumā, kur Latviju pārstāvēja kluba spēlētāji Agita Lejniece un Vilnis Frēlihs. Agita pamatturnīra ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6:13 zaudēja spēcīgajai francūzietei Andrey Bandierai, bet Vilnis Nāciju kausa ceturtdaļfinālā ar tādu pašu rezultātu piekāpās somam Jarkko Pahyalam. Pēc uzvaras Latvijas kausa izcīņā sporta kluba “Boule” komanda ieguva tiesības 2015. gada jūlijā pārstāvēt Latviju Eiropas klubu kausa izcīņā. Sacensību pirmā kārta notika Metcā (Francija) un mūsu komandas sāncenši bija Francijas, Luksemburgas, Beļģijas, Zviedrijas, Anglijas un Somijas čempioni. Diemžēl visas spēles spēcīgajiem Eiropas klubiem zaudējām. Tomēr mājup atgriezāmies ar pieredzi un skaidriem tālākās attīstības mērķiem. 2015. gada septembra beigās Albena (Bulgārija) notika Eiropas čempionāts vīriešu trijnieku komandām. Arī šeit Latviju pārstāvēja mūsu kluba spēlētāji. Mūsējie spēlēja labi. Tikai pieredzes trūkums liedza izcīnīt Nāciju kausa bronzas medaļas. Ceturtdaļfinālā pret Poliju bijām vadība ar rezultātu 12:10 un tomēr pietrūka prasmes paņemt pēdējo, nepieciešamo punktu. Gandarījums – izcīnījām tiesības piedalīties 2016. gada Pasaules čempionātā, kurš notiks tālajā Taiti. Pēdējos gados ir jau ierasts, ka Pasaules un Eiropas čempionātos Latvijas nacionālajā izlasē spēlē sporta kluba “Boule” pārstāvji. Novembrī uz Taizemi devās Sandis Dzenītis un Kristaps Stepiņš. Trīsdesmit četru komandu konkurencē izcīnīta 26. vieta. Turnīra bilance 2 uzvaras un 4 zaudējumi. Zaudēts čempionāta bronzas medaļniekiem Laosai un Nāciju kausa ieguvējiem – Taivānai un par to nav īpaši jākaunas. Komanda ir jauna. Tās kodols turpmāk varēs startēt ne vienā vien augsta ranga turnīrā.

Latvijas Republikas 2015. gada petanka čempionātā piedalījās 135 spēlētāji. Mūsu spēlētāju bilance dažādu kategoriju izspēlēs: zelta medaļas - Dāvids Lindbergs, Reinis Frēlihs, Māris Rikšs, Sandis Dzenītis (2 reizes) un Kristaps Stepiņš, sudraba medaļas – Vilnis Frēlihs (2 reizes) un Ivars Dzenītis, bronzas medaļas – Agita Lejniece, Ieviņa Dzenīte (2 reizes) un Kristaps Stepiņš (2 reizes). Latvijas Republikas 2015. gada jauniešu kroketa čempionātā zelta medaļa Niklāvam Kleinam, bet bronzas medaļa Mārtiņam Ozoliņam.

Par nākotni. Ir jāapzinās un jānovērtē fakts, ka 2024. gada Olimpiskajās spēlēs petanks iekļausies olimpiešu saimē. Līdz tam ir jānoiet ceļš 8 gadu garumā, kas ir krietni ilgāks termiņš par mūsu kluba pastāvēšanas laiku. Ar to gribam uzsvērt, ka pie labas gribas un apņemšanās jebkuram ceļš uz Pasaulē nozīmīgāko sporta forumu ir atvērts. Gaidām spēlēt gribētājus (zvaniet, rakstiet)! Vienosimies par laikiem, nodrošināsim ar inventāru, apmācīsim un iesaistīsim sacensībās.

Attīstība nav iedomājama bez atbalstītājiem. Un te īpašs paldies jāsaka Latvijas Sporta federāciju padomei, Ropažu novada pašvaldībai, Ropažu novada sporta dzīves vadītājai Evitai Eglājai, nodibinājumam "Rietumu Bankas labdarības fonds", SIA “Valgund”, uzņēmumiem “Iļguciema kvass” un “Pure Chocolate”, kā arī visiem kluba “Boule” biedriem, kuri ir nesavtīgi atbalstījuši mūsu aktivitātes un veicinājuši kluba izaugsmi.

56.975793,24.638348

Attēli

Datora versija