Zolītes posma sākums svētdien, 24. februārī, bija citāds - ar sēru pieskaņu

04.03.2019
Zolītes posma sākums svētdien, 24. februārī, bija citāds  - ar sēru pieskaņu
Ieskatam - Ropažu sporta centra vadītājas Evitas Eglājas pārskats par zolītes spēles vēsturi Ropažu novadā:

"Pārrunājot  ar 2002. gada dambretes komandas vadītāju, nu jau gadus atpakaļ aizsaulē aizgājušo R.Zonenbergu, galda spēļu attīstības iespējas mūsu novadā, radās ideja – rīkot ne tikai šaha un dambretes, bet arī zolītes spēles turnīrus. Tajā laikā tādi norisinājās vien pāris vietās Latvijā. 2003. gada pavasarī tika organizēts pirmais Ropažu novada zolītes čempionāts vairākos posmos. Šogad čempionāts notiek jau 17. gadu, dalībnieki posmā vidēji ir ap 20, pēdējos gados regulāri  ir viesi no Rīgas, Mālpils, Ogres, Sējas u.c. novadiem. Labākos laikos dalībnieku skaits posmā ir ap 30 dalībniekiem, bēdīgāks bija, par laimi, neilgs periods, kad piedalījās tikai 5 - 9 dalībnieki. Kopā ir notikuši vairāk kā 150 sacensību posmi, dalībnieki ir mainījušies gadu garumā,  no tiem, kuri piedalās no pirmsākumiem ir vien daži.

Sākotnēji posmi notika dažādos ciemos – katrs posms citā, kādā no kafejnīcām, kura bija gatava uzņemt (šobrīd mūsu mājas ir vien “Vēja ligzda”). Turnīri sākās vakarā, bieži līdz pat rīta gaismai. Pats pirmais Ropažos – “Pie Jāņa”. Turnīram vēl nebija sava kodeksa – kārtības ruļļa – jautrība sita augstu vilni. Dalībnieki – tikai vīrieši, spēka gados un, rītam austot, beidzot bija skaidrs arī pirmā kausa ieguvējs – Inguss Pinkovskis. Komentāri no pārējiem dalībniekiem – “nu ko tad citu viņam tai cietumā darīt…”. Man mati stāvus – domāju, nu gan kontingents sacensībās… taču izrādījās, ka kontingentam nav ne vainas – Ingusa darba vieta bija ieslodzījuma iestāde. Ar laiku Ingus uzņēmās arī sacensību tiesneša lomu, vairāku gadu garumā. Pierīgas novadu sacensībās – nemainīgi komandas sastāvā no 2010. gada  - visus gadus. 2017. – arī 1. vieta šajās sacensībās. Arī 2018. gadu viņš noslēdza ar uzvaru izcīnot 1. vietu kopvērtējumā."


Mūsu pulks zaudējis komandas biedru, stabilu spēļu dalībnieku, vairākkārtēju Ropažu novada čempionu zolītes spēlē.  


Turnīrs iesākās ar klusuma piemiņas minūti…

 

Vēlreiz zolītes spēlmaņu vārdā visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem.Zolīte 2. posms - uzvarētājs mālpilietis Ivars Neimanis


Svētdien, 24.februārī, izspēlēja zolītes 2. posma turnīru. Dalībnieku skaits kupls: 19.
Pēc 6. kārtas līdere bija Ārija Kaļiņina (32 punkti), bet sliktais finišs viņu ierindoja tikai 2. vietā.   Ivaram Neimanim pēc 6. kārtas tikai 24 punkti, bet viņam izdevās varens finišs - iegūts maksimālais punktu skaits ( 12 ).  Rezultātā Ārijai un Ivaram iegūti 36 punkti katram, bet mazo punktu skaits labāks bija Ivaram. Viņam tad arī pienākas 1.vieta.


     1.vieta   Ivars Neimanis  ( Mālpils )          36 punkti   +127
                                                                      (5+6+2+6+0+5+6+6)       
     2.vieta   Ārija Kaļiņina  ( Ropaži )                36 punkti     +81
                                                                      ( 6+6+4+4+6+6+0+4) 
     3.vieta   Nikolajs Pomjalovs (Suntaži)         32 punkti
                                                                      (4+4+4+6+4+4+4+2)
Pēc 2.posma kopvērtējumā vadībā  ar 60 punktiem izvirzījies ķekavietis Guntis Gerhards.  Nākamais posms 31.martā.

 

Andrejs Ploriņš


Rezultāti

Datora versija