Viena Ropažu novada ģimene vienā dienā uzvar katrs savā Latvijas čempionātā

18.03.2019
Viena Ropažu novada ģimene vienā dienā uzvar katrs savā Latvijas čempionātā
Rīgas centrā Elizabetes ielā no 21. – 24. februārim norisinājās Latvijas čempionāta finālturnīri 64.lauciņu dambretē vīriešiem (10 dalībnieki) un no 22. – 24.februārim – sievietēm (8 dalībnieces).

Ropažu novadu katrs savā turnīrā pārstāvēja lielmeistars Guntis Valneris un starptautiskā meistare Antra Valnere.

Guntim Valnerim šis bija zīmīgs starts, jo pats ikdienā spēlē starptautisko 100.-lauciņu dambreti. Pēdējo reizi Guntis startēja oficiālā Latvijas individuālajā čempionātā 64.lauciņu dambretē tālajā 1981.gadā 13 gadu vecumā. Lai gan čempionāts bija novājināts (nestartējot 3 pamatfavorītiem, kuri piedalījās bijušās P.S.R.S čempionātā), tomēr jaunais puisis kļuva par Latvijas čempionu vīriešiem. Tagad bija otrais mēģinājums, kur, protams, ka teorētisko zināšanu pietrūkst, bet ar pozīcijas aprēķinu viss ir vislabākajā kārtībā, kā jau lielmeistaram. Šoreiz sastāvs bija tuvu maksimālajam spēka samēru ziņā, jo piedalījās gan vairākkāŗtējs pēdējo gadu čempions sporta meistars Mārtiņš Junkurēns (Bauska), gan Latvijas korifejs-teorētiķis sporta meistars Guntars Purviņš (Rīga), gan pasaules kadetu U-16 čempions Gunārs Gribuška (Tīnūži), gan vairākkārtēji Latvijas čempioni veterāni Zigmārs Rumbenieks (Jelgava) un Laimonis Zālītis (Rīga). Valneris visu turnīru nospēlēja ļoti stabili, uzvarot pārsvarā pozīcijas ar lielu pārsvaru, kur izcīnīja 6 uzvaras un 3 nospēlējot neizšķirti, tādējādi ar 15 punktiem no 18 iespējamiem, izcīnot pirmo vietu. Otro un trešo vietu attiecīgi ar 12 punktiem ieguva Guntars Purviņš un Maŗtiņš Junkurēns.

Sieviešu turnīrā cīņas ritēja daudz sīvāk. Pēc 7 spēļu kārtām 2 dalībnieces turnīru noslēdza ar vienādu punktu skaitu – 11 punkti no 14 iespējamiem (4 uzvaras pār tām pašām pretiniecēm un 3 neizšķirti). Abām uzvarētājām Antrai Valnerei un sporta meistarei Regīnai Piroņenai (Rīga) tika nozīmēts papildmačs ar saīsinātu laika kontroli: viena partija ar baltajiem kauliņiem un viena ar melnajiem – katrai pa 3 minūtēm un 3 sekundēm pēc izdarīta gājiena. Pirmajā partijā mūsu novadniece konkrētā brīdī sajauca gājienu kārtību, un iesāka ar nepareizo. Pretiniece varēja veikt forsētu manevru, kas beigtos ar uzvarošu kombināciju. Bet viņa izdarīja citu gājienu, pēc tam saprata savu kļūdu, un stipri pārdzīvoja partijas laikā, kas viņu dezorientēja, un viņa zaudēja pirmo partiju. Otrajā Antras Valneres pretiniece centās izvairīties no klasiskajām shēmām, tādā veidā haotiski viņai neizdevās radīt kaut kādas problēmas Antrai. Piroņena upurēja kauliņu, bet nepamanīja interesantu manevru, pēc kura Antra uzvarēja arī otrajā partijā. Tādējādi notika unikāls gadījums kad vienas ģimenes pārstāvji vienā dienā kļuva par Latvijas čempioniem individuālajos čempionātos.

 

Latvijas Dambretes federācijas valdes loceklis

Raivis Paegle

Datora versija