SK Boule sekmīgs arī šogad

29.10.2018
SK Boule sekmīgs arī šogad
2018. gada neparasti karstā vasara kā parasts bija piesātināta arī ar dažādām petanka sacensībām. Kā ierasts, mūsu Ropažu sporta kluba “Boule” pārstāvji bija labāko spēlētāju vidū ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā un … pat Eiropā.

Latvijas čempionātos mūsējiem 8 dažāda kaluma medaļas un izcīnītas trīs ceļazīmes uz Eiropas 2018. gada meistarsacīkstēm (Agita Lejniece, Sandis Dzenītis un Āris Ozoliņš).

Jau otro gadu par Baltijas valstu spēcīgāko klubu komandu kronēta Ropažu kluba dāmu vienība ar Agitu Lejnieci, Veltu Milleri un Ieviņu Dzenīti sastāvā. Vīrieši gan nespēja atkārtot iepriekšējā gada sniegumu un 27 komandu konkurencē ierindojās “tikai” ceturtajā vietā. Par turnīra Latvijas posma rīkošanas reālu atbalstu pateicība Ropažu novada pašvaldībai. Bet Valdim Šīrantam īpašs paldies par palīdzību Zaķumuižas laukumu sakārtošanā un vairāk nekā 100 spēlētāju ēdināšanā.

Jau otro gadu vēlā rudenī mūsu spēlētāji piedalījās nedēļu ilgā turnīrā Spānijas kūrorta pilsētiņā Salou, kur bez Latvijas pārstāvjiem startē Francijas, Monako un Spānijas petanka spēlētāji. Arī šeit vērā ņemami panākumi un ielūgums dalībai 2019. gadā turnīrā.

Izcili Eiropas čempionātā solo spēlēs, kas notika Itālijā, startēja Agita Lejniece. Dalīta devītā vieta ir līdz šim augstvērtīgākais Latvijas dāmu sniegums. Nedaudz nepaveicās Latvijas jauniešu izlases komandai, kura Nāciju kausa izslēgšanas spēlēs ar rezultātu 12:13 zaudēja nākamajiem medaļniekiem Norvēģijas valstsvienībai. Paliekam vecāki un nākamajiem turnīriem jāsāk gatavot jauna maiņa.

Visi šie panākumi nav iedomājami bez petanka kā sporta veida popularizēšanas un kluba spēlētāju rindu paplašināšanas. 2018. gadā bijām uzstādījuši mērķi – apmācīt petanka spēles pamat zināšanās vismaz 200 interesantus. Uzdevums pārpildīts. Mērķis nebūtu sasniegts, ja Evita Eglāja mūs neiesaistītu Ropažu novada “Ciema dienu” un Pierīgas novadu pašvaldību pasākumos, ja Sarmīte Gailīte nerīkotu nometni “Aktīvs jaunietis Lielās Juglas krastos” un neaicinātu “SK Boule” dalīties pieredzē, ja otro gadu pēc kārtas, mēs tāpat kā Cēsu Kultūras centrs un Institut français de Lettonie, nebūtu Francijas dienas Cēsīs (Franču pikniks) organizatori un dalībnieki, ja Ropažu “Valgundās” rīkoto petanka iesācēju  turnīram “Priekam!” nebūtu tik neparasti liela dalībnieku interese.

Arī starpsezonā neapstāsimies. Turpināsim darboties un cerēsim uz atbalstu.

SK Boule vadītājs Gundars Lasmanis

Datora versija