Ropažu novads plaši pārstāvēts autosporta sacensībās “Mūsas Trilleris”!

pirms nedēļas
Šogad lielākajās autosporta sacensībās “Mūsas Trilleris”, kas norisinājās 5. un 6. septembrī Bauskā, kopā uz starta stājās 210 dalībnieki, no kuriem astoņi bija ropažnieki.

No visiem sacensībās startējušiem ropažniekiem, ar vislielāko dalībnieku skaitu pārstāvēja Folkreisa klasi, kur no kopējiem 63 dalībniekiem pieci bija ropažnieki - Alise Līga Grāmatiņa, Kristaps Jaunslavietis, Oskars Avotiņš, Raivis Akmanis un Zigurds Gailītis. Šīs bija pirmās sacensības Raivim Akmanim, kurās, ja nebūtu vairākas reizes pievīlusi tehnika, varēja cīnīties par augstām vietām. Arī jau pieredzi ieguvušais Kristaps Janslavietis diemžēl pieļāva kļūdu otrajā tramplīnā, kas rezultējās ar mašīnas apstāšanos uz jumta, ja nebūtu noticis šis starpgadījums, Kristaps varēja, kā minimums, tikt pirmajā desmitniekā.

Pēc divu dienu sacensībām Oskars Avotiņš izcīnīja vietu pusfinālā un sacensības noslēdza 15. vietā, Alise līga Grāmatiņa arī izcīnīja vietu pusfinālā un sacensību noslēdza 28. vietā, Kristaps Jaunslavietis ierindojās 29. vietā, Zigurds Gailītis 30. un Raivis Akmanis 38. vietā no 63. dalībniekiem.

Lielisku sniegumu šajās sacensībās parādīja Olafs Ezertēvs, kurš savās otrajās sacensībās Latvijas Rallijkrosa čempionātā aizcīnījās līdz finālam. Diemžēl šajās sacensībās skatītājus ar savu agresīvo un tik pat profesionālo braukšanu mūs nepriecājas sacensībās pieredzējušais Jānis Olle. Jāni diemžēl pievīla tehnika, jo startējot Ropažu mini rallijā salūza motors un līdz Mūsai nebija iespējams saremontēt. Olafam šajās sacensībās bija jācīnās ar deviņiem pieredzes bagātiem sportistiem, kur negrasījās padoties un palaist kādu sev priekšā. Sacensības viņam izdevušās - 2. kvalifikācijā savā braucienā izcīnīja 1. vietu un finālā, kad varēja cīnīties par, kā minimums, trešo vietu, pēc sadursmes ar konkurentu, kurš ietriecās Olafa vadītā auto ritenī - kārbas defekts un brauciens nenofinišēts.

Rallijkrosa Žiguļu klasē, kur ar vienādām mašīnām startēja 22. dalībnieki, Emīls Krūmiņš cīnījās par kopvērtējuma trešo vietu. Visās kvalifikācijas izcīnot pirmo vietu, pusfinālā Emīls startēja no pirmās rindas iekšmalas. Pēc abu dienu redzētā, Emīlam vajadzēja nobraukt savu braucienu un būtu ticis pārliecinoši finālā. Diemžēl brauciena starta laikā mašīnai ātrumkārbas defekts dēļ kā mašīna palika bez otrā ātruma, kas nedeva iespēju cīnīties ar pārējiem dalībniekiem. Noslēdzot posmu Emīls palika septītajā pozīcijā un kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu.