Ropažu novada vieglatlētikas un kamaniņu sporta audzēkņi turpina trenēties attālināti

30.04.2020
Ropažu novada vieglatlētikas un kamaniņu sporta audzēkņi turpina trenēties attālināti
Šobrīd, jau vairāk kā mēnesi, Ropažu novada vieglatlētikas un kamaniņu sporta audzēkņu treniņprocess turpinās attālināti. Šajā, ārkārtējās situācijas, ieviestajās ikdienas korekcijās var redzēt arī pozitīvo pusi - bērni vairāk domā un labāk pašrealizējas. Pozitīvi ir arī tas, ka mācību procesam pieslēdzas gandrīz visa ģimene.

Plānojot treniņu procesu, mēģinu atrast veidus, kā attīstīt bērnu fiziskās spējas - meklēju Youtube, WhatsApp un citās aplikacijās filmētus vingrinājumus un sūtu tos audzēkņiem, papildu skaidrojot nianses, kas un kā jādara.  Akcentēju, ka maksimāli jāizmanto brīvā dabā pieejamās sportošanas iespējas - skrienot krosus, strādājot ar kardiotreniņiem un citiem uzdevumiem.

Svarīga arī vingrošana – izklupieni, pumpēšanās, plankings, un citi uzdevumi vispārējās fiziskās sagatavošanas nostiprināšanai un attīstīšanai.  Treniņu saturā mājas apstākļos lielākā uzmanība ir pievērsta dziļās muskulatūras stiprināšanai, dažādiem koordinācijas un stiepšanās vingrojumiem. Īpaša uzmanība jāpievērš treniņprocesa pareizai metodikai - vispirms jāiesildās, tad galvenais uzdevums un beigās atsildīšanās, stiepšanās.  Treniņi un mācības mājās audzēkņiem liek vairāk domāt, iedziļināties vingrinājumu izpildē un mācību procesā. 

Atgriezeniskā saite, ko saņemu no audzēkņiem liecina, ka viņiem šis process ir jauns un ļoti interesants. Pozitīvi ir arī tas, ka bērni var sportot sev izdevīgā laikā, nekavējot citus izglītības procesā nepieciešamos darbus.

                                                                                                                                      Trenere

Ingrīda Amantova

Datora versija