Ropažu novada pārstāvis, lielmeistars Guntis Valneris iegūst 2.vietu Pasaules kausa posmā Izraēlā un sudraba medaļu Eiropas čempionātā ātrajā dambretē

29.10.2018
Ropažu novada pārstāvis, lielmeistars Guntis Valneris iegūst 2.vietu Pasaules kausa posmā Izraēlā un sudraba medaļu Eiropas čempionātā ātrajā dambretē
No 14. līdz 19. oktobrim Izraēlas piekrastes kūrortpilsētā Netanjā norisinājās priekšpēdējais šī gada Pasaules kausa posms starptautiskajā dambretē, kurā piedalījās arī mūsu novada lielmeistars Guntis Valneris.

Sacensībās piedalījās 11 valstu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Izraēlas, Nīderlandes, Beļģijas, Rumānijas, Vācijas un Kazahstānas. Kā vienmēr sacensībām tika noteikta Šveices sistēma 9 spēļu kārtās. Pie šādas sistēmas ir svarīgi sākt labi pret nedaudz vājākiem dalībniekiem, nenospēlējot lieku neizšķirtu, lai spēcīgākajiem spēlējot vēlāk savā starpā, nebūtu jāspēlē no iedzinēja pozīcijām. Ropažu dambretistam starts padevās labs: 2 uzvaras attiecīgi pār Krievijas un Baltkrievijas dambretistiem. Tad sekoja 2 neizšķirti pret Nīderlandes starptautisko meistaru Krusbergenu un Krieviju pārstāvošo uzbeku tautības lielmeistaru Amrillajevu. 5.kārtā uzvara pār Izraēlas pārstāvi, kādreizējo Lietuvas vecāko treneri starptautisko meistaru Jakovu Šausu. Tad vēl sekoja daži neizšķirti, tajā skaitā ar turnīra uzvarētāju Vadimu Virniju no Vācijas un Krievijas izlases spēlētāju Aleksandru Getmanski. Rezultātā Gunta Valnera kontā 3 uzvaras un 6 neizšķirti rezultāti, kas deva dalītu 2.- 4.vietu, bet pateicoties veiksmīgajam startam latvietis ieguva visaugstāko vietu šajā grupā - 2.

Galarezultātā lielmeistaru trijnieks bija šāds:
1. Vadims Virnijs (Vācija) 13 punkti no 18 iespējamiem.
2. Guntis Valneris (Latvija) 12 punkti.
3. Murodullo Amrillajevs (Krievija) 12 punkti.

21. oktobrī turpat norisinājās oficiālais Eiropas čempionāts ātrajā dambretē, kas nozīmē, ka katram pretiniekam tiek dotas 15 minūtes un ar katru izdarīto gājienu, gājienu izdarījušais spēlētājs iegūst papildus 5 sekundes. Būtībā tā ir nedaudz palēnināta ātrspēles disciplīna. Šajās sacensībās piedalījās 25 dalībnieki, kuri arī cīnījās 9 spēļu kārtās. Guntim Valnerim izdevās izcīnīt 4 uzvaras, ieskaitot uzvaras pār tādiem pazīstamiem dambretistiem, kā jau pieminētie Šauss, Krusbergens un Getmanskis, kā arī 5 reizes nospēlēt neizšķirti. Tas deva pārliecinošu sudraba medaļu Eiropas čempionātā.

Gala rezultāti:
1. Artems Ivanovs (Ukraina) 14 punkti no 18 iespējamiem.
2. Guntis Valneris (Latvija) 13 punkti.
3. Aleksandrs Getmanskis (Krievija) 12 punkti.

 

Latvijas Dambretes federācijas valdes loceklis,
Raivis Paegle

 

Foto no Pasaules kausa posma noslēguma ceremonijas Netanya, Izraēlā 19.oktobrī.
No kreisās uz labo:
3, vieta - Murodullo Amrillajevs (lielmeistars, Krievija)
1. vieta - Vadims Virnijs (lielmeistars, Vācija)
2. vieta - Guntis Valneris (lielmeistars, Latvija).

Datora versija