Ropažu muižas parkā – skolēnu sacensību gars un varēšana

10.05.2019
Ropažu muižas parkā – skolēnu sacensību gars un varēšana
9. maijā - dienā, kas daudzviet tika svinēta un atzīmēta dažādās noskaņās un nokrāsās, Ropažu novada muižas parku piepildīja skolēnu čalas un līdzjutēju izsaucieni: Ropažu parkā uz šajā mācību gadā pēdējām sporta sacensībām pulcējās Pierīgas novadu skolu komandas, lai mērotos spēkiem krosa stafetē.

Sacensībās piedalījās 15 Pierīgas novada skolu 4 vecuma grupu skolēnu komandas, katra 6 dalībnieku sastāvā.

Laika apstākļi bija ideāli krosa sacensību norisei: ne pārāk auksts, ne pārāk silts, saulains, sauss un pozitīvi uzlādēta noskaņojuma piepildīts gaiss.  Skolēnu krosa stafešu sacensības Ropažos tiek organizētas jau otro gadu un viesiem pie mums patīk: te esot jauki, lieliska atmosfēra un labi organizētas sacensības.

Ropažu vidusskolas sporta skolotāja Olga Ozola, kura bija galvenā sacensību norises organizatore un koordinatore Ropažu novadā, saka, ka viņai ir patiesi liels prieks par šādiem pasākumiem. Skolēni tajos piedalās ar aizrautību. Olga uzteica Ropažu vidusskolas 10. klases skolēnus, kuri visu sacensību norises laiku bija saliedēti un ļoti atbildīgi izturējās pret sev uzticēto, svarīgo un atbildīgo pienākumu – sacensību tiesnešu lomas, fiksējot laikus un rezultātus. Tikpat lielu uzslavu pelnījis ikviens no skolēniem, kurš piedalījās sacensībās, pārstāvot savu skolu.

Olga īpaši uzsver:  “Mūsu skolā ir labi un lieliski bērni. Un vispār: nav sliktu bērnu vai jauniešu. Viņi visi ir labi un lieliski, tikai mums, pieaugušajiem, ir jāmaina uztvere un attieksme pret viņiem!”.

Bet - sacensības paliek sacensības! Uzvarētāju tituli - tikai daži un par tiem bija nopietni jācīnās. Veiksmi katrs centās piesaukt kā nu vien mācēja – kuram līdzjutēji skaļāki un motivējošāki, kuram skolotājs aktīvāks un gatavs stafetes nodošanas brīdī uzmundrināt no sirds, pēdējos metrus pirms stafetes kociņa nodošanas nākošajam komandas biedram līdzi skrienot, savukārt kādi citi tajā pašā laikā veiksmes piesaukšanai pirms gaidāmā skrējiena vēdināja galvu, metot zemē atrastus koka zariņus turpat blakus esošajā Lielās Juglas upē.

Aktīvākie līdzjutēji – skolas biedri un, protams, sporta skolotāji: padomi, draudzīgs atbalsts, motivēšana - tas viss palīdzēja skolēniem sasniegt labākus rezultātus un pierādīt savu varēšanu.

Bet, kā jau iepriekš minējām, sacensības paliek sacensības: ir uzvarētāji – vislabākie, tad - labākie un vienkārši labie un centīgie, kas, kā jau katrās nopietnās sacensībās, sarindojas noteiktu vietu secībā. Šajā reizē paši labākie vērtētajās vecuma grupās bija:

A grupa 1999.g. – 2002.g.dz., 6 x 500 m

1.       vieta - Ulbrokas vidusskola

2.       vieta - Babītes vidusskola

3.       vieta - Mārupes vidusskola

B grupa, 2003. g. – 2004. g. dz., 6 x 500 m

1.       vieta - Mārupes vidusskola

2.       vieta – Ādažu vidusskola

3.       vieta – Krimuldas vidusskola

  C grupa, 2005.g. – 2006. g. dz., 6 x 500 m

1.       vieta – Mārupes vidusskola

2.       vieta – Babītes vidusskola

3.       vieta -  Ropažu vidusskola

Ropažu vidusskolas 3. vieta - tas tiešām ir liels sasniegums, jo konkurence starp lielajām skolām ir milzīga. Komandā skrēja - Kristaps Klišāns, Daniēls Ieviņš, Roberts Eglītis, Nikija Brice, Evelīna Matjuškina, Kerija Spilva. Malači!

D grupa, 2007.g. un jaunāki, 6 x 500 m

1.       vieta – Ādažu vidusskola

2.       vieta – Babītes vidusskola

3.       vieta – Mārupes vidusskola.

Uzvarētāji tika pie goda tituliem, medaļām un kausiem, bet pārējie – pie vēlējuma: veiksmi skolas gala eksāmenos un nākošajās sacensībās tik pie vēl augstākiem un vērtīgākiem rezultātiem!

Uz tikšanos atkal Ropažos!

Fotogrāfijas no pasākuma

 

 

Datora versija