Ropažu meitenes apstājas ¼ finālā…

20.05.2019
Līdz ar pirmo pavasara sauli arī sporta zālē gan emocijas, gan satraukums arvien palielinājās – tam bija arī pamats. Pienākuši izšķirošie notikumi garajā 2018./2019. gada sezonā volejbolā uzreiz abās līgās - gan Entuziastu volejbola līgā (EVL), gan Synottip tautas volejbola līgā.

Ar mainīgām sekmēm regulārajā sezonā tikām izslēgšanas spēlēs, un tagad jau viss bija atkarīgs tikai no pašām, katra spēle sākas 0:0, tātad – vai nu ir, vai nu nav!

27.-28. aprīļa nedēļas nogale – izšķiroša. Spēka un meistarības ziņā abi pretinieki līdzīgi, kas tikai uzvelk nervus, jo rezultāts ir neprognozējams.

Synottip tautas volejbola līgā pretinieku ¼ finālam uzzinājām pēc kārtīgas matemātikas stundas un visu nolikumā iespējamo punktu ņemšanas vērā – par 3. vietu regulārajā turnīrā ar ‘’Amigas’’ komandu sakrita gan lielie punkti (44 punkti), gan savstarpējo setu attiecība, identiska arī savstarpējo mazo punktu bilance, un tikai par VIENU! setu bijām priekšā, skaitot kopējo setu attiecību visās spēlēs. Tas mums deva 3. vietu tabulā un nosacīti vājāku (6. vieta) pretinieku – RVS komandu. Regulārajā aplī problēmu nebija, tādēļ galvenais šoreiz - pašām izdarīt savu darbu un nospēlēt tāpat kā iepriekš. Pretinieces gan veica gājienu ar ‘’melno zirdziņu’’ sava trenera personā - trenera klātbūtnē savākta spēle un lieliska aizsardzība. Mēs savukārt šajā ¼ fināla 2 spēļu duelī bijām lielākas pretinieces pašas sev – atbildība, apziņa par spēļu nozīmi un psiholoģiski ‘’noplīsām’’.

Sezonas gaitā darbojāmies kā komanda- ‘’Tautas līgā’’ par mēneša labākās spēlētājas godu Ropažu meitenes tika nominētas 4 reizes (Baiba Kučika, Evija Tukiša, Viktorija Vucena, Laura Lapiņa). Tāpat Tautas līgas regulārās sezonas simboliskajā izlasē iekļautas Baiba (2. temps) un Anastasija (cēlāja). EVL Ieva Lapiņa atzīta par sezonas labāko cēlāju 3. līgā sievietēm. Vērtējums no balsojuma starp pašām komandām. Arī organizatori sezonas gaitā izteikušies, ka esam komanda, pret kuru grūti spēlēt, jo mums nav izteiktu līderu, bet katrā pozīcijā ir īstais cilvēks, kas savu darbu izdara, tādējādi grūti paredzēt vienu spēles virzienu.

EVL izslēgšanas spēlēs pretī stājās Vecumnieku komanda ar treneri Jāni Plūmi. Pretinieces zināmas, labi darbojas aizsardzībā un spēcīgi servē grūti uzņemamas serves. Zinājām, ka jānospēlē gudri, ar spēka spēli, jāriskē. Ļoti līdzīgā spēlē pašās setu galotnēs ar 1:3 (11:25; 25:17; 22:25; 24:26) izlaidām uzvaru. 5. vieta kopvērtējumā. Sāpīgi.

Kā atzina pašas meitenes: ‘’Divās brīvdienās pabeidzām visu garo sezonu. Bijām tik tuvu, bijām gatavas iet līdz galam, un tomēr… It kā viss bija, taču tai pašā laikā par ‘’īsu’’. Tāda rūgtuma piegarša sezonas beigās.’’ Lieki piebilst, ka šāds rezultāts meitenes neapmierina. Zaudējumi rūda raksturu, zinām, kur mums katrai jāpiestrādā, kas mums jāsakārto kā komandai, lai nākamsezon ietu uz savu vienīgo mērķi - UZVARU!

Šajā sezonā komandā spēlēja: Evija Tukiša, Sigita Čudare, Zanda Gruntmane, Baiba Bukeviča, Zane Dalbiņa, Viktorija Vucena, Annija Dalbiņa, Laura Lapiņa, Ieva Lapiņa, Anastasija Luščika, Baiba Kučika.

Paldies par sezonu abu līgu organizatoriem, par atbalstu: Ropažu novada pašvaldībai, VK Ropaži un Aigaram Kleinam, Ropažu Sporta centram un Evitai Eglājai.

P. S. Zāles sezona ir galā, mēs pārejam uz smiltīm - šovasar Ropažu novadā tradicionālais pludmales volejbola turnīrs 4 posmos - pirmais posms jau 8. jūnijā! Sekojiet informācijai!