Ropažnieki Mārtiņš Bots un Roberts Plūme – zelta un bronzas medalu ieguvēji!

pirms 6 dienām
Ropažnieki Mārtiņš Bots un Roberts Plūme – zelta un bronzas medalu ieguvēji!
Pagājušās nedēļas nogalē Siguldā veiksmīgi tika aizvadītas 2021.gada pirmās sacensības kamaniņu sportā, 52. FIL Eiropas čempionāta, kas reizē ir arī Eberspacher Pasaules kausa sestais posms, kurā ropažnieki Mārtiņš Bots un Roberts Plūme - Roboti Luge Team izcīnīja bronzas medaļas Eiropas čempionātā un zelta medaļas EČ U-23 ieskaitē.

 Pavisam kopā startēja 24 dueti, no kuriem trīs Latvijas ekipāžas. Latvija jau atkal izmantoja mājas trases priekšrocības un Eiropas čempionātā izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Ātrākie un Eiropas čempionu titils brāliem Andrim un Jurim Šiciem [1:23.610]. Otrie – vācieši Vendls/Arlts (Wendl/Arlt), čempioniem piekāpjoties vien par 0.029 sekundēm. Trešajā vietā – Latvijas jaunākā ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kas Šiciem divu braucienu summā zaudēja desmitdaļu. Savukārt U-23 52. FIL Eiropas čempiona titula ieguvēji – Mārtiņš Bots/Roberts Plūme [1:23.710]. Otrie – krievi Kaškins/Koršunovs (Kashkin/Korshunov), latviešiem piekāpjoties par 0.216 sekundēm, bet trešie – itāļi Naglers/Malleiers (Nagler/Malleier) [+0.819].U-23.

Eiropas čempions Mārtiņš Bots: “Sajūtas ir vienkārši satriecošas! Liels adrenalīns, grūti ar vārdiem aprakstīt, kādas šobrīd ir sajūtas!” “Trūkst vārdu! Ļoti patīkamas sajūtas! Nedaudz jānomierinās un jāapdomā, kas tikko vispār notika. Pirmsjā braucienā neizdevās starts, bija kļūdas. Otrajā braucienā pat ļoti uzlabojām startu. braucieni trasē nebija no sliktākajiem, bet esam braukuši arī labāk,” tā pēc apbalvošanas ceremonijas Roberts Plūme.

Arī man, kā puišu pirmajai trenerei, dzīvojot viņiem līdzi, bija ļoti patīkamas sajūtas un emocijas, un, protams,  apsveicu un ļoti lepojos ar  pui sasniegto rezultātu.  Protams, ka tas ir komandas darbs un paldies ir jāsaka visiem atbalstītājiem un līdzcilvēkiem, kas piedalījās sagatavošanas darbā. Šis  sporta karjeras ceļš ir jāturpina  ar nenogurdināmu darbu un tālāko attīstību. Dzīvosim līdzi, turēsim īkšķus un atbalstīsim Latvijas nacionālās kamaniņu sporta izlases sportististus vēl šajā sezonā!

 

                                                                                            Pirmā trenere Ingrīda Amantova

 

Datora versija