Noslēgušās “Ciemu dienas” Ropažu novadā

16.10.2018
Noslēgušās “Ciemu dienas” Ropažu novadā
15. septembra vakarā Muceniekos norisinājās Ciemu diena, noslēdzot 2018. gada Ropažu novada Ciemu dienu ciklu.

Lai gan smidzināja lietus un bija skaidri jūtama rudens iestāšanās, dalībnieku Mucenieku stadionā netrūka. Vēsais un nepatīkamais laiks lēnām pastaigām nederēja, taču aktivitātēs  iedzīvotāji piedalījās daudz enerģiskāk.  Meitenes, treneres  Annas vadībā, visus klātesošos iesildīja ar zumbas programmu. Pēc kopīgas ‘’vakara rosmes’’ katrs devās izmēģināt savus spēkus uz sacensību vietām – kas nu kuram vairāk interesēja. Vislielākā piekrišana noteikti bija cīņai ar   “Rodeo bulli’’ (piepūšamā atrakcija), lielākā daļa dalībnieku ieinteresēti iemēģināja roku  loku šaušanā; ar lielu interesi bērni, jaunieši un drosmīgākie pieaugušie izmēģināja savu veiklību virvju trasē - “šķēršļu joslā”. Minifutbolu Muceniekos šogad spēlēja 5 komandas un turnīrs norisinājās ar stingru kārtību – lai līdz tumsai būtu skaidri rezultāti. Mazākie ciemata iedzīvotāji baudīja priekus,  cīnoties ar gravitāciju uz piepūšamās atrakcijas. Jebkuram bija iespēja apgūt nūjošanas prasmes un nosoļot pirmos kilometrus kopā ar instruktoru. Nopietnākā  - sporta daļa bija Latvijas čempionāta atlētiskajā vingrošanā 5. posms: dalībnieki sacentās 60 metru skrējienā, 1000 metru distancē, tālumā un pildbumbas mešanā un tika vērtēti par visu šo 4 disciplīnu kopējo sasniegumu ( rezultāti:  https://sportsvisiem.lv/nosledzas-latvijas-cempionata-atletiskaja-vingrosana-5-posms-2/). Mucenieku ciema sporta dienu bija plānots noslēgt ar kopīgu “āra’’ kino vakaru, bet ņemot vērā uzmācīgo lietu, plānotais kino seanss notika centra telpās.


Ar 2018. gada 25.maija pirmo starta signālu Kākciemā (ap 80 dalībnieki), tad  2. jūnijā Silakrogā (ap 80 dalībnieki), Ropažu novada ciema dienas noritēja ar  sportiskām  aktivitātēm, kuras tika ieplānotas ciematos, pamatojoties uz iepriekšējā gada novērojumiem un tā, lai iedzīvotāji saņemtu tieši to, kas visvairāk ieinteresēja. Rudens pusē novada iedzīvotāji 25. augustā sportoja Tumšupē (ap 65 dalībnieki) – atkal parādot augstu ciematnieku interesi un aktivitāti; 1. septembrī  - Zaķumuižā (ap 90 dalībnieki), kur galvenais un gaidītākais šis vasaras notikums bija ‘’mega pasākums’’ “Bajāry tropy” ( plus vairāk kā 100 dalībnieki  šai aktivitātei atsevišķi, no dažādām Latvijas malām J),  un dalībniekiem dažkārt bija jāizdara izvēle – volejbols vai “bajāri” un pārsteidza augstais dalībnieku skaits pludmales volejbola pēdējā sezonas posmā; un noslēdzot ciklu – Muceniekos (ap 110 dalībnieki), kopā ar Latvijas Atlētiskās  vingrošanas čempionāta posmu.


Ciemos tika spēlēts pludmales volejbols, minifutbols, notika nūjošanas  un petanka apmācības,  ikviens savus spēkus varēja izmēģināt uz “Rodeo buļļa”.  Tika izkāpelētas šķēršļu joslas, un pildīti spēka un veiklības testi. Vismazākie novadnieki pelnīja savas piemiņas medaļas “Bēbīšu rāpošanās” čempionātā – un tā arī nav skaidrs, kas medaļas pelnījuši vairāk – mazuļi vai viņu fantastiskie un atraktīvie vecāki.  Kopā 5 Ropažu novada Ciemu sporta dienās, tika fiksēta 435 iedzīvotāju dalība. Paldies tiem, kas piedalījās un atbalstīja, izmantoja iespējas un gan radīja, gan izbaudīja īpašo ‘’Ciemu dienu’’ gaisotni.  Jau šobrīd tiek analizēti “Ciemu dienu” notikumi, iedzīvotāju interese un uzsākts darbs 2019. gada “Ciemu dienu” cikla izveidošanai.

Fotogrāfijas no Ciemu dienām Silakrogā

Fotogrāfijas no Ciemu dienām Zaķumuižā

Fotogrāfijas no Ciemu dienā, Tumšupē

Fotogrāfijas no Ciemu dienām Kākciemā

Fotogrāfijas no Ciemu dienām Muceniekos

Evita Eglāja,

Ropažu Sporta centra vadītāja

 

Datora versija