Gusiņa kauss uz gadu Jāņa Sprukuļa (Ogre) pārvaldībā

26.02.2020
Gusiņa kauss uz gadu Jāņa Sprukuļa (Ogre) pārvaldībā
Svētdien, 23.februārī “Vēja ligzdā”’ noritēja īpašs zolītes turnīrs, godājot novada zolītes spēles veterāna Ingusa Pinkovska piemiņu.

Paralēli 2. posma nelielajam 1. vietas kausiņam, tika izspēlēts īpašs kauss - „Gusiņa kauss” (par Gusiņu zolmaņu aprindās sauca Ingusu Pinkovski). Par tiesībām paturēt līdz nākamajai kausa izcīņai “Ceļojošo Gusiņa kausu zolītē, spēlētāji cīnīsies turpmākos 5 gadus, reizi gadā, februāŗī. Vakarā, noslēdzoties posmam “Gusiņa kausu”, ar asarām acīs , uzvarētājam Jānim Sprukulim pasniedza Ingusa Pinkovska sieva Agnese, kopā ar Ingusa brāļiem. Ārija Rode –zolītes spēlētāju vārdā savukārt pasniedza Agnesei posma laikā savākto ziedojumu Ingusa piemiņas vietas iekārtošanas atbalstam. Visi ‘’zolisti’’ ziedoja un vēl papildus ziedojumiem pievienojās Agris Ozoliņš no Mālpils ( viņš nespēlēja) un tiesnesis Andrejs Ploriņš.
Šoreiz dalībnieku skaits: 20. Šī diena vēl zolītes 2020. gada čempionāta vēsturē ieies kā Jāņa Sprukuļa zvaigzne. Viņš vienkārši lieliski aizvadīja turnīru, izcīnot 38 punktus un apsteidzot otrās vietas ieguvēju par 11 punktiem! Spilgti redzams, kāds Jānim finišs. Lielisks rezultāts!!!

1.vieta Jānis Sprukulis ( Ogre ) 38 punkti (6+4+4+6+6+6+6)
2.vieta Dzidra Kiela ( Murjāņi ) 27 punkti +29 (2+6+4+3+4+6+2)
3.vieta Ritvars Kauss ( Ķekava ) 27 punkti +9 (2+6+6+0+1+6+6)

Nākamais, 3. posms, 29. martā.

Rezultāti


Andrejs Ploriņš

 

Ropažu Sporta centra vadītājas Evitas Eglājas atmiņas:
Zolītes spēles tradīcija aizsākās 2003. gada maijā, kad, kopā ar dambretes spēlētāju Rihardu Zonenbergu, norunājām izmēģināt arī mūsu novadā šādu prāta spēli. Tajā laikā Latvijā tādi turnīri norisinājās pāris vietās, informācija par to tikai uz afišām... Taču - izdevās, interese bija! Toreiz pirmo kausu izcīnīja Inguss. Ar kāda vietējā komentāru ''ko tad cietumā darīt, ja ne zoli spēlēt'', kas mani, kas vietējo sabiedrību īsti nezināja, iedzina šausmās. Vēlāk, gan noskaidrojās, ka Inguss bija sargs. Šodienas spēlēs, "Gusiņa kausa" izcīņā piedalījās arī Juris Bērziņš - viens no pirmā kausa dalībniekiem. Toreizējā zolīte vēlākajai sporta dzīves apritei piesaistīja un atklāja dažādus cilvēkus.
Zolīte ir spēle ne tikai gudriem cilvēkiem, bet arī ļoti labiem cilvēkiem. Laiki mainās, dzīve ievieš dažādas patīkamas un skumjas korekcijas, bet īstās vērtības paliek un cilvēki atstāj mums savus stāstus. Zolmaņu "brālība" nu turpina Gusiņa stāstu, kurš savulaik stājās Riharda Zonenberga vietā kā zolītes turnīru tiesnesis. Izturēja zolīte laikus, kad spēlēja 30 un laikus, kad spēlēja 7 dalībnieki. Un īstās zolmaņu vērtības jūtam, kad spēlētāju ierosināts turpināsies šis Ceļojošā kausa stāsts - stāsts par to, ka cilvēki nav vienaldzīgi, par to, ka piemin, ka ir līdzjūtīgi, ka pārdzīvo par savējiem, par to, ka grib atbalstīt arī tos, kam šis brīdis ir visgrūtākais...

 

Datora versija