Bajāru iedzīvotāji - lielmeistars Guntis Valneris uzvar Latvijas čempionātā 64-lauciņu dambretē un meistare Antra Valnere iegūst sudraba medaļu sieviešu čempionātā

26.02.2020
Bajāru iedzīvotāji - lielmeistars Guntis Valneris uzvar Latvijas čempionātā 64-lauciņu dambretē un meistare Antra Valnere iegūst sudraba medaļu sieviešu čempionātā
No 20.-23.februārim Rīgā norisinājās Latvijas čempionāta finālturnīrs 64-lauciņu dambretē vīriešiem un sievietēm, kurā piedalījās 10 dalībnieki vīriešiem un 10 dalībnieces sievietēm, no kuriem automātiski finālturnīram bija kvalificējušies visi katru sacensību 3 iepriekšējā gada uzvarētāji un 7 dalībnieki pēc atlases turnīra.

Finālā pārstāvētas bija: Rīga, Ropaži, Salaspils, Tīnūži, Dobele, Bauska, Jelgava, Rēzekne un Līvāni. Sacensībās piedalījās arī pagājušā gada uzvarētāji mūsu novadnieki lielmeistars Guntis Valneris un sporta meistare Antra Valnere. Guntis tikai salīdzinoši nesen atsāka palaikam piedalīties arī kādos nozīmīgākos 64-lauciņu dambretes turnīros, jo viņa pamata spēles elements ir starptautiskā jeb 100-lauciņu dambrete, kurā viņš oktobra mēnesī ieguva bronzas medaļu pasaules čempionātā. Neskatoties uz Valnera salīdzinoši mazo pieredzi 64-lauciņu dambretē viņa priekšrocības praktiskajos spēles elementos taktikā un pozīcijas kalkulēšanā nekur nepazūd, un 64-lauciņu dambretē tās ir vēl izteiktākas. Guntim izdevās to pierādīt ne tikai iepriekšējā gada Latvijas čempionātā, kur tikai izcīnītas 6 uzvaras un 3 neizšķirti, bet vēl iespaidīgāk tas padevās šī gada Latvijas čempionātā, kurā tika izcīnītas 8 uzvaras un 1 partijā tika nospēlēts neizšķirti. Otrais palika pieredzējušais meistars Guntars Purviņš (Rīga) ar 3 uzvarām un 6 neizšķirtiem, bet trešais – pasaules kadetu U-16 čempions no Tīnūžiem Gunārs Gribuška ar 3 uzvarām, 1 zaudējumu un 5 neizšķirtiem rezultātiem 9 izspēlētajās partijās riņķa sistēmā katram turnīra dalībniekam izspēlējot ar katru. Antrai Valnerei pēc iepriekšējā gadā pārspēlēs ar meistari Regīnu Piroņenu iegūtā čempiones titula šogad neizdevās Piroņenu sadzīt pēc punktiem, jo rīdziniece uzvarēja praktiski visas potenciālās konkurentes, atskaitot pirmo partiju ar pašu Antru. Galarezultātā Piroņena izcīnīja 7 uzvaras un 2 partijās nospēlēja neizšķirti. Sudraba medaļa mūsu novadniecei Antrai Valnerei ar 5 uzvarām un 4 neizšķirtiem, bet bronzas medaļa visai skandalozajai meistarei Jeļenai Tkačenko (Rīga) ar 6 uzvarām, 2 zaudējumiem un 1 neizšķirtu. Atgādināšu, ka par uzvaru tiek doti 2 punkti, par neizšķirtu 1 punkts, bet par zaudējumu 0 punkti. Antrai tāpat kā Guntim priekšā ir Eiropas čempionāts 64-lauciņu dambretē, tomēr Guntim Valnerim, kuram daudzi Latvijā novēl pirmo reizi pacīnīties arī Eiropas čempionātā 64-lauciņu dambretē, kas šogad no 11.-20.septembrim notiks Igaunijas mazpilsētā Jogevā, tagad priekšā ir dilemma, jo no 5.-15.oktobrim Turcijas kūrortpilsētā Antaljā notiks Eiropas čempionāts starptautiskajā dambretē. Vai abām atšķirīgajām sacensībām pietiks spēka, jo dambretē pirms pašiem atbildīgākajiem startiem ir pierasts sagatavoties gaidāmajiem pretiniekiem?

Latvijas čempionāta 64 lauciņu dambretē sievietēm rezultāti

Latvijas čempionāta 64 lauciņu dambretē vīriešiem rezultāti

 

Latvijas Dambretes federācijas valdes loceklis

Raivis Paegle

Datora versija