Ar zemledus makšķerēšanu sākam jaunu sacensību sēriju

04.02.2019
Ar zemledus makšķerēšanu sākam jaunu sacensību sēriju
Aizvadītais gads Pierīgas sporta spēļu rezultātos Ropažu novadam noslēdzās ar 4. vietu.

Visa gada garumā no 19 sacensību veidiem,  Ropažu novads piedalījās 16. Kopā šajās sacensībās par mūsu novadu startējuši aptuveni 120 iedzīvotāji. Bijām sacensību rīkotāji - Ropažu novadā uzņēmām un vadījām 3 sacensības:  šautriņmešanā (šogad netika vairs iekļautas 2019. gada sacensību plānā), basketbolā un futbolā.  Visaugstākais rezultāts  –  1. vieta šautriņu sacensībās, pie tam neizlaižot zelta kausu jau vismaz 6 gadus. Dambretē, pludmales volejbolā sievietēm – sudraba kausi; galda tenisā, basketbolā, orientēšanās sportā bronzas kausi. 4. vietas volejbolā sievietēm un futbolā. Tādi esam!

Sākam jaunu gadu, jaunu sacensību sēriju, atkal no jauna sāksim un mēģināsim kopā veidot komandas dalībai LSVS sacensībās, Jaunatnes olimpiādei, piedalīsimies Latvijas Veselības nedēļā maija beigās, Eiropas Sporta nedēļā septembra beigās un Olimpiskajā dienā.

26. janvārī savu kārtējo apli uzsāka Pierīgas novadu sacensības. Šogad tās sākās ar 9 komandu startu zemledus makšķerēšanā Alauksta ezerā, kad termometrs sacensību atklāšanas laikā rādīja  - 15C. Rezultāts - 6. vieta, 1, 863 kg zivju, kuras mūsējie izmānīja no āliņģiem. Dīvaini, protams, šķiet – makšķerēšana - sports, bet,  pēc definīcijas sacensības ir sports un arī šajā nodarbē ir jākaļ meistarība – nevar bez sagatavošanās, treniņa,  zināšanām: par zivju paradumiem noteiktā gadalaikā, dienas mirklī; klimatiskajos apstākļos, konkrētajā ūdenstilpnē. Neviens nepalika bez loma, mūsu veiklākais ‘’zivju vārdotājs’’ bija komandas kapteinis Gintars Atrahimovičs - 1,072kg, pārējie  J. Pitkēvičs - 0,478kg; G. Cīrulis - 0,243kg un V.Uļjanovs - 0,070kg. Zelta ‘’bļitkotāji’’ dzīvo Krimuldas novadā, jo kopā komandai sanāca krietnas vakariņas – 7,147kg zivju.

Vēl par šīm sacensībām varat lasīt šeit.

Nevienu izcīnīto vietu nevar pieņemt kā pašu par sevi saprotamu, ik katru reizi vieta, kas nav pirmā, liek pārdzīvot, sarosīties un censties,  analizēt, meklēt  iespējas uzlabot kopējo komandas sniegumu  un atkal cīnīties no jauna. Droši zinu, ka ikviens, kas startē Ropažu novada komandās, dara ko spēj un ar vislielāko atbildību - augstākam sasniegumam. Dažreiz izdodas pakāpties, dažreiz krist zemākā vietā kā cerēts. Tieši tāds ir sports – zaudējumi, uzvaras, cerības, darbs, vilšanās, prieki un emociju vētras.

Paldies visiem komandu dalībniekiem par kopā sasniegto, par rezultātiem, kuri mums ir, par visdažādākajām emocijām, kas tiek piedzīvotas sacensībās, pārstāvot Ropažu novadu, par to, ka esiet brīnišķīgi komandas biedri, atbalstītāji un sava novada patrioti!

 

Pierīgas novadu 2019. gada sacensības zemledus makšķerēšanā. Rezultāti

Evita Eglāja,

Ropažu Sporta centra vadītāja

Datora versija