Ropažu novada Sociālais dienests

Ropažu novada Sociālais dienests

Kontakti

67186491

Fakss: +371 67918437

Iedzīvotāju ērtībai - Ropažu novada sociālais dienests "Dzīpari" sazvanāms pa mobilā tālruņa numuru 27708020(Bite) katru dienu darba laikā.

Darba laiks

 

Iedzīvotāju pieņemšanas laiks: 

Pirmdienās 9:00 - 13:00 / 14:00 - 18:30

Ceturtdienās 9:00 - 13:00 / 14:00 - 17:30

Pārējās dienās:

8:30 - 13:00 /  13:30 - 17:00

Piektdienās 8:30 - 14:00

Sociālā dienesta darbinieki pieņem iedzīvotājus  (iepriekš noteiktos datumos)

  • Silakrogā no plkst 10.00 līdz 12:00, “Priedes 1”-5, Silakrogs
  • Tumšupē no plkst 15:00līdz 16:00, “Zītari 5”-1, Tumšupe
  • Kākciemā no plkst 14:00līdz 15:00, “Ziedoņi”-2, Kākciems (pēc iepriekšēja pieraksta) 

Lūdzam sekot līdz informācijai mājas lapā www.ropazi.lv, avīzē “Ropažu vēstis”.

Sociālais dienests nodrošina sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu un pakalpojumu administrēšanu novadā personām, kuras savu pamatdzīves vietu reģistrējušas Ropažu novada administratīvajā teritorijā.

Sociālā dienesta darbības mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem pēc to deklarētās dzīvesvietas, lai palīdzētu personām, ģimenēm, personu grupām un sabiedrībai kopumā veicināt un atjaunot savu spēju sociāli funkcionēt, kā arī radīt šai funkcionēšanai labvēlīgus apstākļus. Sniegt klientiem profesionālus sociālā darba pakalpojumus un atbalstu, izmantojot sociālā darba metodes, īpašu uzmanību veltot sociālajam darbam ģimenēm ar bērniem, klientiem, kuriem nepieciešama sociālā rehabilitācija un aprūpe.

Sociālā palīdzība naudas vai mantisks pabalsts, kura piešķiršana balstās uz materiālo resursu - ienākumiem un īpašuma novērtēšanu personām, ģimenēm (ienākumu deklarācijas izvērtēšana), kurām trūkst līdzekļu pamatvajadzību apmierināšanai.

Aprūpe mājās pakalpojums ir pakalpojums personas dzīvesvietā, kurš paredz praktisku palīdzību pamatvajadzību nodrošināšanā. Aprūpes mājās pakalpojumu ir tiesības saņemt personas, kuras vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ nevar pilnībā sevi aprūpēt un veikt ikdienas darbus un kurām nav likumīgu apgādnieku vai tie objektīvu iemeslu dēļ nespēj sniegt nepieciešamo palīdzību.

Sociālajā dienestā ir pieejamas psihologa konsultācijas un grupu nodarbības.

Pieteikties pie sociālā darbinieka, zvanot, mob. 27708020, 25145945 (Bite).

Sociālajā dienestā ir iespējams saņemt/iznomāt (bezmaksas) elkoņa atbalsta kruķus, rolatorus

Sociālajā dienestā ir iespēja nodot vai saņemt mazlietotu apģērbu un citas sadzīves lietas.

 

Pārtikas un pamata materiālā palīdzība

Sociālais dienests ar 2015. gada 5. maiju izsniedz pārtikas preču komplektus, kas paredzēti tikaitrūcīgām vai ārkārtas, krīzes situācijā nonākušam ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām,balstoties uz sociālā dienesta izsniegtajām izziņām vai lēmuma pamata.

Ar 2015. gada 20. maiju ir uzsākta pamata materiālās palīdzības - higiēnas un saimniecības preču komplektu izdale, kas paredzēti tikai trūcīgām vai ārkārtas, krīzes situācijā nonākušam ģimenēm ar bērniem vecumā līdz 18. gadiem, balstoties uz sociālā dienesta izsniegtajāmizziņām vai lēmuma pamata (katram bērnam viens komplekts).

No 2016. gada 1. jūnija atbalsta komplektu izdales vietās uzsāks jauno 2016. gada pārtikas preču komplektu izdali. Pārtikas komplektos, ņemot vērā pārtikas preču komplektu saņēmēju ieteikumus mainīti produktu apjomi, piemēram, palielināts makaronu daudzums no viena kilograma uz pusotru kilogramu, un papildus līdzšinējiem pārtikas produktiem ievietos arī sautētās liellopu gaļas konservus, olu pulveri un kartupeļu biezputras pārslas.

No 2016. gada jūlija  tiek uzsākta jauno 2016. gada higiēnas un saimniecības preču komplektu izdale. Higiēnas un saimniecības preču komplektā ietilpst tādi produkti kā šķidrās ziepes, šampūns, zobu pasta, zobu birste, šķidrais veļas mazgāšanas līdzeklis, pulverveida veļas mazgāšanas līdzeklis un trauku mazgāšanas līdzeklis.

No 2017. gada janvāra tiek uzsākta papildus pārtikas preču komplektu maziem bērniem vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem izdale. Komplektos trīs vecuma grupām iekļautas tādas pārtikas preces kā mākslīgie papildu ēdināšanas maisījumi zīdaiņiem un maziem bērniem, biezputras maisījums, augļu un dārzeņu biezeņi, biezeņi ar gaļu un sausiņi.

No 2017. gada marta Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta ietvaros tiek uzsākta higiēnas preču komplektu maziem bērniem izdale. Komplekti paredzēti izdalei trūcīgām vai krīzes situācijā nonākušām ģimenēm, kurās aug bērni vecumā līdz 2 gadiem. Atkarībā no bērna vecuma ir pieejami četru veidu higiēnas preču komplekti. Komplektos iekļautas autiņbiksītes, krēms, ziepes, matu šampūns, mitrās salvetes, zobu pasta maziem bērniem, zobu suka u.c.

No 2017. gada jūlija tiek uzsākta skolas piederumu komplektu izdale vecuma grupās no 5-10 gadi un 11-16 gadi. Paku saturs pielāgots vecumu kategorijai.

Komplektu izsniegšanas vieta:

Ropažu novada pašvaldības Sociālais dienests,

Rīgas ielā -13, Ropaži, Ropažu novads

Komplektu izsniegšanas laiki:

Pirmdienās no 9.00 -19.00  

Ceturtdienās no 9.00 -18.00

Projekts tiek īstenots „Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām” (programmas nr. „CCI Nr. 2014LVFMOP001”) ietvaros.

 


Papildus informācija pieejama arī www.atbalstapakas.lv 

Aktuālo informāciju par projektu skatīt šeit

Par papildpasākumiem sekot informācijai kalendārā un multifunkcionālo centru aktivitāšu grafikos.

Dokumenti

Ropažu novada pašvaldības Sociālā dienesta attīstības stratēģija 2017 - 2021
.pdf
16.03.2018
Ropažu novada pašvaldības Sociālā dienesta nolikums
.pdf
06.03.2016
Datora versija