Jautā pašvaldībai

Par bērnu nokļūšanu līdz skolai....

Vēlos zināt, vai Eiropas Savienībā ir ieviesta kāda jauna regula....apvienot gājēju (īpaši bērniem paredzētos) ceļus ar automašīnu braucamajiem ceļiem? Kā lai mazie skolnieciņi izkāpjot no satiksmes autobusa DROŠI nokļūst līdz skolai. Nu gluži kā tanī pasakā...iesi taisni, nokļūsi tur, iesi pa....! Vai tiešām, pārbūvējot skolu, nevajadzēja domāt arī par bērnu drošu nokļūšanu līdz skolai. Tā tas ir arī pie Ropažu bērnudārza, izejot no teritorijas, lai nogrieztos pa labi, bērnam jāiet pa ''apvienoto'' ceļu!?

Ārija Jankovska

Atbilde

Labdien,

Šajā gadījumā Ropažu autobusa pietura un arī ceļš, kas ved uz Ropažu vidusskolu ir apvienotā dzīvojamā zona, kuru izmanto vienlīdzīgi gan gāji, gan autovadītāji un citi satiksmes dalībnieki, līdz ar to ir arī piemērojams ātruma ierobežojums autovadītājiem. Šobrīd Ropažu novada pašvaldībā norisinās darbi, kuru ietvaros tiks atjaunots un paplašināts Ropažu novada stadions līdz ar to labiekārtošanas darbos tiks paredzēti jauni gājēju celiņi stadiona pieguļošajā teritorijā, kas arī savieno skolas teritoriju.

Ropažu novada pašvaldība 2017. gada aprīlī noslēdza līgumu ar SIA „Tomus” par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību Ropažu novada pašvaldības ielu pārbūvei (iepirkuma identifikācijas Nr. RNP/2017/1), kura ietvaros paredzēta Centra, Zaļās un Ziedu ielas pārbūve. Projektā paredzētie darbi uzlabos iedzīvotāju drošību un sakārtos satiksmes jautājumus. Tāpat tiks rekonstruētas autostāvvietas pie Ropažu novada Pirmsskolas izglītības iestādes „Annele”, kā arī tiks izveidots gājēju celiņš. Tiks sakārtots P10 Ziedu ielas un Centra ielas krustojums, izveidojot apgaismotu gājēju pāreju.

Datora versija