Projekts “Labie darbi nākotnē”

11.06.2019
Projekts “Labie darbi nākotnē”
Ropažu novada pašvaldībā uzsākts “Eiropas Solidaritātes korpusa” Brīvprātīgā darba projekts „Labie darbi nākotnei” Dotācijas līgums 2018-1-LV02-ESC11-002400 , kura ietvaros no 2019.gada 21.maija līdz 2019.gada decembrim Ropažu novadā uzturēsies jaunietis no Ukrainas.

Projekta mērķis: pilnveidot brīvprātīgā dalībnieka un vietējās sabiedrības jauniešu kompetences (līdzdalības un sociālās palīdzības jomā), piedāvājot pozitīvu un iedvesmojošu pieredzi jauniešiem.

Projekta uzdevumi:

·         Veicināt jauniešu iesaisti sabiedriskajās aktivitātēs.

·         Veicināt vietējo jauniešu starpkultūru komunikāciju (t.sk. ar patvēruma meklētājiem).

·         Pilnveidot projektā iesaistīto personu svešvalodas ( angļu un krievu valodas)  prasmes.

·         Veicināt paaudžu komunikāciju.

·         Veicināt brīvprātīgā darba kustību vietējo jauniešu vidū.

·         Iesaistīt jauniešus sociālās palīdzības un labdarības aktivitātēs.

·         Popularizēt Eiropas brīvprātīgo darbu jauniešu vidū.

Projekta kopējais finansējums ir 5 684.00. EUR, kuru finansē Eiropas Savienība.

21. maijā pie mums ieradās Arturs Stadniks - jaunietis no Ukrainas.  Lai Arturs varētu uzturēties 7 mēnešus Latvijā, pirmās dienas pagāja dažādās institūcijās, kārtojot formalitātes.  Tomēr papildus tam, Arturs jau paspēja piedalīties kā brīvprātīgais mūsu jauniešu ZZ čempionāta finālā, kopā ar Ciematu bērniem 5.jūniju pavadīt Dienas centru sadraudzības sporta spēlēs. Kopā ar Dienas centru darbiniekiem, sociālā dienesta darbiniekiem un Jaunatnes lietu specialistu izplānot darba ritmu. Vasaras periodā Arturs četras dienas nedēļā  darbosies ar Ropažu novada bērniem un jauniešiem, gan Ropažos, gan novada ciematos, bet vienu dienu nedēļā veltīs sociālajam darbam- Arturs dosies pie novada vientuļajiem senioriem, lai piepalīdzētu ikdienas ritmā. 26. jūnijā Arturs dienas centrā “Silakrogs” tiksies ar ciema senioriem, lai stāstītu par savu valsti, savām tradīcijām un vērtībām.

Artura pirmais iespaids par Latviju ir pozitīvs- mums esot fantastiska daba un forši cilvēki.

 

Datora versija