Kendama ēra arī Ropažu vidusskolā

18.02.2019
Kendama ēra arī Ropažu vidusskolā
Ropažu vidusskolas Kendamas meistari satiekas katru ceturtdienu. Jau ir notikuši divi turnīri ar 20 dalībniekiem.

Kas ir kendama? Kendama ir meistarības un roku veiklības spēle, kas radusies Eiropā, bet pa īstam attīstījusies tieši Japānā. Kendama guvusi popularitāti visā pasaulē – it īpaši pēdējos gados. Tā sastāv no ken (japāņu valodā koks) un tama (bumba). Oficiālas plaša mēroga sacensības Kendama freestyle notiek jau gandrīz 20 gadus, tajā skaitā pasaules kendama čempionāts. Triku dažādība ir milzīga – kombinācijas iespējams veidot bezgalīgi daudz. Spēle attīsta koordināciju, roku un pirkstu veiklību un dod iespēju gūt panākumus arī citādi ne tik sportiskiem cilvēkiem. (no www.kendama.lv )

Ropažu vidusskolas Kendamas meistari satiekas katru ceturtdienu no pl. 15.30 skolas zālē. Jau ir notikuši divi turnīri ar 20 dalībniekiem. Labākie Kendamas triku meistari Ropažu vidusskolā šobrīd ir: Roberts Eglītis, Dāvids Ieviņš, Elvis Kristers Druseiks (vecuma grupā no 5.-9. kl) un Valts Porietis, Nikola Zutere, Markuss Liepiņš (vecuma grupā no 1.-4.kl.).

Turnīri notiks arī martā un aprīlī. Paralēli Kendama trikiem ceturtdienas pēcpusdienā skolēniem ir iespēja spēlēt dažādas galda spēles. Piemēram, galda hokejs, novuss un citas loģiku un attapību veicinošas spēles.

Kendama aktīvisti Dāvids un Roberts ir izveidojuši pamācību video Kendama iesācējiem.

 

Interešu pulciņa vadītājs

Ilvars Ieviņš

 

Datora versija