EU, Ropaži! 2019

23.09.2019
EU, Ropaži! 2019
Rudens kā rudens - dzestra rīta saule, dienas vidū atkal lietutiņš, bet vakars vēss un mierīgs. 14.septembrī, spītējot lietum un citām rudens vēsmām, jaunieši aktīvi darbojās jauniešu festivāla “EU, Ropaži! 2019” mājīgajā atmosfērā, piedaloties sporta turnīros un dažādās radošās aktivitātēs.

Organizatoriem par patīkamu pārsteigumu daudzi ieradās jau krietnu laiku pirms reģistrācijas sākuma un sāka “iesildīt roku” turnīru sporta veidos. Protams, turnīri bija un paliks festivāla centrālais punkts. Visas dienas garumā komandas sacentās 4 sporta veidos, un vakarā tika sveiktas ar balvām no mūsu atbalstītājiem svinīgajā apbalvošanas ceremonijā.

Bieži sastapām apmeklētājus atpūšamies “EU, Chill!” zonā, zvilnējam šupuļtīklos, vai arī omulīgi iekārtojušos uz siena ķīpām pie maziem, apaļiem galdiņiem, kur ar gardu muti ēda mūsu novadnieku ceptās picas - ar Ceļojošo picu namiņu mums ir izveidojusies brīnišķīga sadarbība jau no pagājušā gada.

Tiem, kuri ar sportu ir “uz Jūs”, organizatori bija sarūpējuši diskusijas. Mairita Lūse,viena no  ZWL galvenajām pārstāvēm,  stāstīja par ZeroWaste kustību, idejām, un cik patiesībā vienkārši ir ikvienam individuāli rūpēties par dabu. “Galvenais ir ikvienam mēģināt ievērot ZeroWaste principus, jo ir daudz labāk, ja visi to darīsim NEperfekti, nekā daži pilnībā perfekti.” Aleksis Vilciņš, Radio Pieci.lv personība un raidījuma “Kultūrdeva” vadītājs, stāstīja par savu pieredzi sapņu karjeras kāpnēs un deva padomu: “Lai dzīvē kaut kur tiktu, vajag atvērtu prātu un nedaudz nekaunības. Ir jātic saviem mērķiem un JĀDARA, lai tie piepildītos. Pats no sevis nekas nenotiks - ir jādara un jāpilnveido sevi.” Taču par to, kāda ir lētas ceļošanas iespējas un pieredze, pastāstīja Mārīte Gertnere. Viņa saka: “Ikviens no mums var ceļot, un ceļot lēti ir pavisam viegli, ja ievēro dažus pavisam vienkāršus principus. :)”

Lai apmeklētāji arī paši varētu praksē izmēģināt kaut ko jaunu, notika divas meistarklases. Young Media Sharks foto meistaklasi vadīja Latvijā pazīstamais fotogrāfs Ritavrs Stankevičs, kurš piebilda, ka “vislabākā kamera ir tā, kas ir ar tevi”. Savukārt Rīgas skeitborda skola ne tikai pamācīja un sgatavoja jauniešus Ropažu topošā skeitparka lietošanai, bet arī rādīja paraugdemonstrējumus.

Netālu no Mīlestības saliņas, teltī, pavisam ērti iekārtojušies “PufiLatvija” pufos, par savu valsti stāstīja 5 brīvprātīgie no Eiropas - Ukrainas, Lietuvas, Spānijas un Francijas - kā arī mūsu pašu brīvprātīgais Arturs, bet ne par savu dzimteni Ukrainu, bet gan par #eumakeadifference jeb projekta ‘’Labie darbi nākotnē’’ iniciatīvu.

Paralēli šim visam, bija vēl citas darbnīcas un izklaides - sietspiede, “Sauleskalna” niedru putniņi, pinjata, lokšaušana, izbrauciens ar plostu pa kanālu, Instagram konkurss, ašā orientēšanās, lielā R burta darbnīca u.c.

Pēc kārtīga darba  - kārtīga atpūta. Vakarā uz Kultūras centra skatuves kāpā grupa “Pirmais Kurss”, kas gan pamatīgi uzlādēja, gan iesaistīja priekšnesumā publiku. Uzreiz pēc tam, līdz vēlai vakara stundai - ballīte ar DjNeim, kurā novērtējām, cik prasmīgi (bez jokiem!) dejotāji ir mūsu novadā.

Paldies mūsu atbalstītājiem: Ropažu novada pašvaldība, Ropažu Kultūras un Izglītības centrs, SiguldaAdventures, pricekiller.lv, Muffins and More, Lacuna Aqua, Ādažu čipši, Sporta komplekss 333, Pergale, Dzīvo zaļi, Ģertrūdes ielas teātris, PufiLatvija, Valdenrode.

Seko jaunumiem Facebook: Ropažu novada jaunieši vai  Instagram: @eu_ropazi

Paldies par piedalīšanos, uz tikšanos nākamgad “EU, Ropaži! 2020”! Par aktīviem jauniešiem!

Zanda Z. Lece, “EU, Ropaži - youth action spot” org.

Pasākuma video:


Datora versija