“DiscoverEU” atkal piedāvā 18 gadīgiem jauniešiem apceļot Eiropu

20.11.2018
“DiscoverEU” atkal piedāvā 18 gadīgiem jauniešiem apceļot Eiropu
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu Latvijas jaunieti, kuram šī gada 31. decembrī būs 18 gadi, pieteikties Eiropas Savienības (ES) iniciatīvai “DiscoverEU”. Jaunieši, kuri pareizi atbildēs uz konkursa jautājumiem, iegūs iespēju bez maksas apceļot Eiropu no 2019. gada 15. aprīļa līdz 31. oktobrim.

Šī ir otrā reize, kad visā Eiropā tiek īstenota “DiscoverEU” iniciatīva. Jaunā pieteikumu iesniegšanas kārta sāksies jau 29. novembrī. Jaunieši pieteikties “DiscoverEU” varēs Eiropas Jaunatnes portālā (https://europa.eu/youth/discovereu_lv). Konkursa pieteikumus novērtēs un programmas dalībniekus izvēlēsies vērtēšanas komisija. Plānots, ka ar tiem jauniešiem, kuri saņems iespēju bez maksas apceļot Eiropu, sazināsies 2019. gada janvāra vidū.

Pamatā ceļošana notiks ar vilcienu. Bet ceļošanas karte ļaus izmantot arī citus transporta līdzekļus, tostarp autobusus un prāmjus. Ar lidmašīnu būs atļauts lidot izņēmuma gadījumos un tad, ja nav pieejami citi transporta līdzekļi. Tas dos iespēju piedalīties iniciatīvā arī jauniešiem, kuri dzīvo attālos reģionos vai uz salas.

 

Pieteikšnās un vairāk info ŠEIT 

Datora versija