Brīvprātīgais darbs

Ropažu novada pašvaldība – Eiropas brīvprātīgā darba (EBD) organizācija


Ropažu novada pašvaldība 2015. gada februārī uz trīs gadiem ieguva Eiropas Savienības programmas „Erasmus+” projektu veida „Eiropas brīvprātīgais darbs” uzņēmējorganizācijas, nosūtītājorganizācijas un koordinējošās organizācijas statusu ar tiesībām vienlaicīgi uzņemt līdz diviem brīvprātīgajiem un nosūtīt līdz pieciem brīvprātīgajiem. Ropažu novada pašvaldība ir viena no nedaudzajām Latvijas pašvaldībām, kas ieguvusi Eiropas brīvprātīgais darba organizācijas statusu.


Eiropas brīvprātīgais darbs (EBD) ir iespēja:

  • 17-30 gadus veciem jauniešiem doties uz kādu no programmas “Erasmus+” dalībvalstīm vai citu pasaules valsti, kur 2 nedēļas līdz 12 mēnešus strādāt kā brīvprātīgajam, sniedzot atbalstu un dažādos veidos palīdzot uzņēmējorganizācijai realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu;

  • noteiktām, dažāda veida organizācijām, iestādēm un struktūrām pie sevis uzņemt jauniešus no citām valstīm – brīvprātīgos, kuri tai palīdzēs realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu, iepazīstinās vietējo sabiedrību ar savu kultūru un paplašinās redzesloku.


Eiropas Brīvprātīgā darba projektu tēmas ir ļoti dažādas – kultūra un radošums, mediji, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, vide, neformālās izglītības programmas, jaunatnes informācija un politika, pilsoniskā aktivitāte, sociālā aprūpe un iekļaušana, attīstības sadarbība u.c.


Pieteikšanās Eiropas Brīvprātīgajam darbam un dalība tajā ir BEZ MAKSAS (izņemot iespējamu ieguldījumu ceļa izmaksu segšanā)!


Sīkāku informāciju par Eiropas brīvprātīgo darbu var uzzināt:

Datora versija