Videokameras sabiedriskās kārtības nodrošināšanai un drošības uzlabošanai

16.07.2020
Videokameras sabiedriskās kārtības nodrošināšanai un drošības uzlabošanai
Ropažu novada pašvaldība turpina uzstādīt videonovērošana kameras novada teritorijā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību publiskajā telpā un aizsargātu nekustamo īpašumu.

Šogad kopīgajam videonovērošanas tīklam tiks pievienoti Ropažu novada Silakrogs un Kākciems, kur publiskajā teritorijā netālu no autobusa pieturas tiks uzstādītas jaunas videonovērošanas kameras. Savukārt Ropažu ciemā plānots papildināt un atjaunot esošās videonovērošanas kameras.  Pašvaldība ir iegādājusies arī pārvietojamās videokameras, lai varētu fiksēt dažādus pārkāpumus, piemēram par sadzīves un lielgabarīta atkritumu izmešanu tam nepiemērotā vietā.

 

Izvērtējot esošo darbību Ropažu, Zaķumuižas un Mucenieku  ciemos, ir redzams, ka videonovērošanas ir uzlabojusi kopējo drošības situāciju novadā un ļāvusi operatīvi reaģēt, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību. Tā ir arī palīdzība pārkāpumu fiksēšanai un pierādījums, lai vainīgie likumpārkāpēju varētu tikt saukti pie atbildības.

Taču videonovērošanas kamera nav brīnumzāles visam. Aicinām būt atbildīgiem par savām darbībām, nebūt vienaldzīgiem un nepieciešamības gadījumā ziņot pašvaldības policijai.

 

Signe Grūbe,

Ropažu novada pašvaldības Izpilddirektore

Datora versija