Tiek piemēroti administratīvie sodi suņu saimniekiem

06.03.2019
Tiek piemēroti administratīvie sodi suņu saimniekiem
2019. gada 5. martā, Ropažu novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju par diviem klaiņojošiem suņiem Zaķumuižas ciemata teritorijā, bibliotēkas un izglītības iestādes tuvumā.

Nekavējoties ierodoties norādītajā vietā, informācija apstiprinājās, proti suņi atradās ciemata teritorijā bez atbilstošas īpašnieku uzraudzības. Abi dzīvnieki bija atbilstoši čipoti, kas ļāva noskaidrot to īpašniekus. Tā kā īpašniekiem nebija iespējams tos nekavējoties paņemt un lai novērstu apdraudējumu apkārtējiem cilvēkiem,  abi suņi tika nodoti dzīvnieku patversmes “Mežvairogi” darbinieku rīcībā. Abiem suņu saimniekiem tika sastādīti administratīvie pārkāpumu protokoli pēc LAPK 106.panta -  Dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana.

Par minēto pārkāpumu suņa īpašniekam izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz trīssimt piecdesmit euro, bet juridiskajām personām - no piecpadsmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Atgādinām -  pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.

 

Diāns Veličko,

Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks

 

Attēlam ir ilustratīva nozīme

Datora versija