Muceniekos atklāts Multifunkcionālais centrs

20.03.2017
Muceniekos atklāts Multifunkcionālais centrs
17. martā Ropažu novada Muceniekos svinīgi tika atklāts multifunkcionālais centrs “Mucenieki”.

Centra atklāšanas svētkos klāt bija Mucenieku ciema iedzīvotāji, Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Grigaļūns, domes deputāti Renāte Gremze, Antons Cibuļskis, Vladislavs Šlēgelmilhs, Valdis Šīrants, Modris Mucenieks, kā arī Mucenieku ciema aktīvo biedrību vadītāji un pārstāvji – biedrības “Attīstības centrs “Mucenieki” vadītājs Normunds Vagalis, biedrības “Lijas sporta klubs” vadītāja Lija Lidija Batarevska, Ropažu novada pašvaldības struktūrvienību un iestāžu vadītāji un pārstāvji, kā arī Iekšlietu ministrijas pārstāvji – Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone – Godmane, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors Ēriks Ivanovs, SIA “Arčers” valdes priekšsēdētājs Jānis Markulis, Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieki” vadītājs Pēteris Grūbe u.c.

Multifunkcionālais centrs “Mucenieki atrodas renovētās Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra ēkas “Bunduļi” galā ar atsevišķu ieeju. Jaunā centra telpas ir plašas un gaišas. Centrā ir gan sporta aktivitāšu telpa, kurā notiks vingrošanas nodarbības un laika gaitā tiks izvietoti arī trenažieri, gan aktivitāšu telpa dažādām radošām nodarbībām, gan telpa, kurā iespējams organizēt atsevišķas iedzīvotāju konsultācijas un pieņemšanas, gan arī virtuve  un neliela lasītava.

Centra atklāšanas dienā iedzīvotāji tika aicināti iepazīties ar centra telpām, piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī vakarpusē kopīgi noskatīties latviešu režisoru filmu “Sapņu komanda”. 

Mucenieku ciemata iedzīvotājiem multifunkcionālajā centrā būs pieejami:

· bibliotēkas pakalpojumi - laikraksti un žurnāli (vairāk nekā 20 dažādi izdevumi latviešu un krievu valodā), dažāda žanra grāmatas latviešu un krievu valodā,  kuras iespējams lasīt uz vietas vai ņemt uz mājām;

· iespēja izmantot publisko internetu, savukārt iedzīvotājiem, kuriem nav pamatprasmes, lai lietotu internetu vai datoru, centra administrators palīdzēs tās apgūt.

· Maznodrošinātām, trūcīgā statusa personām, vai personām ar Sociālā dienesta ieteikumu  centrā būs pieejams bezmaksas dušas un veļas mazgāšanas pakalpojums.

· Reizi mēnesī  iedzīvotājus centrā konsultēs Sociālā dienesta darbinieki, pašvaldības jurists. Jurists sniedz konsultācijas jautājumos, kas saistīti ar pašvaldības darbību.

· Paralēli pieejamajiem pakalpojumiem centrā notiks dažādi izglītojoši un brīvā laika pasākumi, gan lieliem, gan maziem.

 

Multifunkcionālais centra “Mucenieki” līdz vasarai strādās:

·         Pirmdienās:  no 8.00 līdz 16.00

·         Trešdienās: no 11.00 līdz 18.00

·         Piektdienās: no 12.00 līdz 20.00

 

Ropažu novada Multifunkcionālie centri ir pašvaldības iestāde/struktūrvienība, kas nodrošina Ropažu novada pašvaldības iedzīvotājiem svarīgu pakalpojumu pieejamību novada lielākajos, no pašvaldības administratīvā centra attālākajos ciemos, kā arī kalpo par tikšanos vietu iedzīvotājiem, kur citam citu satikt, diskutēt, izglītoties, līdzdarboties padarot ikdienu interesantāku.

Šobrīd multifunkcionālie centri iedzīvotājiem ir pieejami Tumšupē, Kākciemā, Silakrogā un nu arī Muceniekos.

 

Par centra atklāšanu varat lasīt arī šeit.

Foto Einārs Binders, "Rīgas Apriņķa avīze"

 

Informāciju sagatavoja

Ropažu novada pašvaldības SA daļa

 

Datora versija