Leposimies par notikumiem sportā, kultūrā, izglītībā, tūrismā un pilsoniskajā sabiedrībā

18.11.2019
Leposimies par notikumiem sportā, kultūrā, izglītībā, tūrismā un pilsoniskajā sabiedrībā
Jau tradicionāli 17. novembrī ar svinīgu pasākumu Ropažu Kultūras un izglītības centrā atzīmēsim mūsu Valsts proklamēšanas gadadienu – Latvijas 101. dzimšanas dienu.

Šogad kopīgi atskatīsimies uz iepriekšējā gada svarīgākajiem notikumiem Ropažu novadā un īpaši atzīmēsim tos notikumus un tajos iesaistītos ļaudis, kas bijuši būtiski un nozīmīgi mūsu novada attīstības perspektīvā un padarījuši mūsu Ropažu novada dzīvi un ikdienu pilnvērtīgāku, krāsaināku, piepildītāku, dažādāku un interesantāku.

Lai kopīgiem spēkiem satītu krāsainos, interesantos un nozīmīgos Ropažu novada notikumu dzīparus vienā košā, raibā un krāsainā kamolā, aicinājām arī ikvienu no Jums, mūsu novada iedzīvotāji, piedalīties šī kopīgā stāsta veidošanā.

Ropažu novada pašvaldības rīkotajā pasākumā par godu Latvijas Valsts proklamēšanas gadadienai kopā leposimies par notikumiem sportā, kultūrā, izglītībā, tūrismā un pilsoniskajā līdzdalībā:

Sportisks dzīvesveids bērniem un viņu vecākiem – Futbols Ropažu novadā.  Ar aizrautību un mīlestību uz savu darbu var iekustināt sporta jomu, kura labu laiku nav bijusi aktīva sporta dzīves sastāvdaļa novadā. Arvien vairāk novada bērnu un arī pieaugušo sāk spēlēt futbolu un dara to ar prieku. Tādēļ paldies Futbola klubam “Valor”, kas ļauj mums iesaistīties un just līdzi futbola aktivitātēm.

Ropažu baznīcai 125. Pagājušā gada nogalē Ropažu Evanģēliski luteriskā baznīca svinēja savu  125 gadu jubileja. Baznīcas ēka ir centrālā ēka Ropažu ciemā. Tās vēsture ir tikpat raiba un daudzšķautnaina kā visa Ropažu novada vēsture. Godinot 125 gadus, mēs godinām arī mūsu vēsturi un cilvēkus, kuri to veido.

Lokālpatriotisms un vietējās kopienas saliedēšana – Kākciema stāsts. Latvijas mīlestība veidojas no mīlestības pret savu dzimto vietu, pret savu ciemu. Šogad kākciemieši vilka no savām atmiņu krātuvēm fotogrāfijas, stāstīja viens otram pagātnes notikumus un veidoja jaunus stāstus nākotnei. Paldies Kākciema Dienas centra aktīvam, kas ļāva mums ieraudzīt Kākciemu citām acīm.

Panākumi uz Latvijas mūzikas skatuves - rokgrupa “Fools on parade”. Šogad viņi izdod savu debijas albumu “Hometown stories”.  Ropažu novada iedzīvotāji dziesmās atrod katrs savus pieturas punktus un asociācijas, bet visi kopā mēs lepojamies ar puišu panākumiem un priecājamies viņus redzēt Ropažos.

Tūrisma attīstība novadā – Kangaru kalni, dabas taka un Kangaru dzelzceļa stacija.  Ropažu novada teritorija slēpj sevī daudzas vietas, kuras ar lepnumu varam parādīt novada viesiem. Ir brīdis, kad jāsāk par tām runāt un veidot mūsdienu pieprasījumam atbilstošus tūrisma produktus. Šogad ir ielikti stipri pamati Kangaru kalnu un to apkārtnes tūrisma attīstībā. 

Jauniešu pilsoniskā līdzdalība un sociālā līdzatbildība -  EU Ropaži. Jaunieši ir  iesaistījušies dažādās pašvaldības organizētājās aktivitātēs un paši veidojuši pasākumus. Redzamākais – EU Ropaži. Bet ne vienīgais. Vislielākais prieks ir redzēt, ka jaunieši ne tikai izsaka savas vēlmes, bet līdzdarbojas, lai sasniegtu gan savus mērķus, gan padarītu dzīvo novadā krāsaināku un labāku arī citiem. Paldies aktīvajiem, atraktīvajiem un vienkārši vislabākajiem - Ropažu novada jauniešiem – mēs kopā ar jums veidojam mūsu tagadni. 

Izglītības kvalitāte – Ropažu novada vidusskola. Divas izglītības iestādes Ropažu novadā - Ropažu vidusskola un Zaķumuižas pamatskola - šogad tika apvienotas vienā.  Katra ar savu vēsturi un tradīcijām. Lielākais izaicinājums, kā izdarīt vislabāk, lai abu skolu stiprās puses vairojas un Ropažu novada vidusskola kļūst par labāko skolu mūsu bērniem. Un uz to, ka ceļš ir izvēlēts pareizs, norāda daudzu skolēnu, viņu vecāku un skolotāju atbalsts.

Tā ir daļa no mūsu šī gada kopīgi veidotā krāsainā kamola. Paldies ikvienam, kas ir piedalījies tā veidošanā. Tiksimies 2019. gada 17. novembrī pulksten 19:00 Ropažu Kultūras un izglītības centrā, lai kopīgi atzīmētu mūsu valsts svarīgākos svētkus.

Datora versija