Jaunieši vasarā strādā arī pašvaldībā

28.08.2019
Jaunieši vasarā strādā arī pašvaldībā
Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, Ropažu novada pašvaldība kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūru īsteno projektu „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”. Šovasar dažādās pašvaldības struktūrvienībās - Zaķumuižas pirmsskolā, Sociālajā dienestā, Bibliotēkās Ropažos un Zaķumuižā, PII “Annele”, Ropažu novada vidusskolā strādājuši un turpina strādāt 22 Ropažu novada jaunieši.

Dažiem no jauniešiem, kas piedalījās vai joprojām piedalās vasaras nodarbinātības pasākumā jautājām, kā viņi vērtē iespēju vasarā strādāt kādā no pašvaldības iestādēm? Kādi bijuši viņu darba pienākumi un kā tikuši ar tiem galā?  

Kristiana, jūlijā strādāja Sociālajā dienestā

“Ropažu Sociālajā centrā strādāju jau otro gadu pēc kārtas par aprūpētāja palīgu. Mani galvenie pienākumi bija palīdzēt veciem cilvēkiem viņu ikdienas darbos, kurus paši nevar izdarīt veselības dēļ. Pieteicos šajā darbā, jo iepatikās pagājušā gadā gūtā pieredze šajā darbā. Iegūto pieredzi izmantošu, lai izglītotu citus par tādiem cilvēkiem, kuriem vajag palīdzību. Darbs Sociālajā dienestā man nelikās fiziski grūts, bet gan morāli, jo cilvēki tomēr ir dažādi. Šis darbs man ļoti iepatikās, beigās pat negribēju iet prom no darba.

Linda, jūlijā strādāja bibliotēkā

“Strādāju Ropažu bibliotēkā jau otro gadu un vēlme atgriezties nākamajā vasarā nemazinās, tieši pretēji – pieaug.

Manos darba pienākumos bija pieņemt un izsniegt grāmatas apmeklētājiem, likt tās plauktos un reģistrēt jaunos žurnālus. Taču tam visam klāt nāca liela pievienotā vērtība. Jau pirmajās 3 stundās iemācījos laminēt un atsvaidzināju tehniskās zināšanas. Laikam visvairāk izbaudīju CILVĒKUS. Sākšu ar patiešām atbalstošu un jauku kolektīvu, kur humors neizpaliek un turpināšu ar lieliskiem apmeklētājiem. Saņēmu ļoti daudz dzīves gudrības no ikdienišķām sarunām. Esmu pateicīga par iespēju strādāt tik vispusējā un pašizaugsmi veicinošā darba vietā.”

Krišjānis, augustā strādā Attīstības daļā

“Viss sākās ar parastu piedāvājumu strādāt šajā amatā. Padomāju: "Kāpēc ne?!". Visvairāk mani piesaistīja tieši viens vārds "attīstība". Lai gan Ropažu novadā es dzīvoju tikai pāris gadus, Ropažus esmu pieņēmis kā savu dzimto novadu. Tieši šī iemesla dēļ Attīstības daļa man deva priekšstatu, ka tieši šādi es varētu dot savu palīdzīgu roku novada izaugsmē, lai arī ar maziem darbiem, toties tie mazie darbi veido tos lielos.”

Henrijs, augustā strādā Attīstības daļā

“Radās iespēja strādāt Ropažu novada pašvaldības Attīstības daļā un gluži spontāni piekritu. Es nezināju, ko tas nozīmē un ar ko es tur nodarbošos, bet piedāvājums izklausījās vilinošs. Turklāt es tikai pamazām sāku iepazīt šī darba specifiku.”

Datora versija