Iesniegts projekta pieteikums “Mantojuma dienas Ropažos 2021”

pirms 2 dienām
Iesniegts projekta pieteikums “Mantojuma dienas Ropažos 2021”
Ropažu novada pašvaldība sagatavojusi un iesniegusi projekta “Mantojuma dienas Ropažos 2021” pieteikumu Valsts kultūrkapitāla fonda 2021. gada projektu 1. konkursā kultūras mantojuma nozarē.

Projekta mērķis ir jau otro gadu pēc kārtas, 2021. gada septembrī, Ropažos rīkot pasākumu “Mantojuma dienas Ropažos 2021”, izglītojot sabiedrību, īpaši bērnus un jauniešus, par kultūras mantojuma vērtībām. Pasākuma ietvaros, sadarbojoties ar vēstures izpētes un rekonstrukciju klubu “Rodenpoys”, Ropažu pilskalnu kultūrvēsturiskajā ansamblī, viduslaiku pilī un muižas parkā notiks informatīvi izglītojošas aktivitātes – lasījumi, diskusijas, pieredzes stāsti, demonstrējumi, meistarklases, radošās darbnīcas, izstādes un kulminācijā koncerts. Ar zināšanām un pieredzes stāstiem dalīsies gan vēstures izpētes eksperti, amatnieki un citi nozares profesionāli, gan arī paši novadnieki.

Šī gada izraudzītais vadmotīvs ir “Ropažu novada vairoga stāsts”, kas caurvīs pasākuma programmu. Vadmotīvs nav izvēlēts nejauši – vairogs jau izsenis aizsargāja bruņiniekus dodoties kaujās, mūsdienās vārdu “vairogs” lieto plašākā mērogā, runājot par zināšanām, izpratni un veselību, kas pašreiz ir ļoti aktuāls jautājums.
 
Projekta rezultātā tiks stiprināta sabiedrības vērtību apziņa un izpratne par to, ka kultūras mantojuma pastāvēšana balstīta uz tā praktizēšanu un zināšanu tālāknodošanu no paaudzes paaudzē, ļaujot veiksmīgāk identificēties un veidot piederības sajūtu vietējai kopienai.

Diāna Viļčuka,

Ropažu novada pašvaldības

Attīstības daļas projektu vadītāja

Datora versija