Ēnu diena Ropažu novada pašvaldībā un tās iestādēs

12.02.2020
Ēnu diena Ropažu novada pašvaldībā un tās iestādēs
12.februārī Arī Ropažu novada pašvaldība un tās iestādes iesaistījās vienā no lielākajiem karjeras izglītības pasākumiem Latvijā “Ēnu diena”, piedāvājot skolēniem ieskatīties pašvaldības darbinieku ikdienā.

Ropažu novada pašvaldību un tās pakļautībā esošajās iestādēs šogad ēnoja desmit jaunieši - Ropažu novada pašvaldības policijā, pirmsskolas izglītības iestādē “Annele”, Ropažu novada pašvaldības administrācijā un Ropažu novada vidusskolā.

Jauniešiem sākotnēji bija iespēja iepazīties ar izvēlētās “ēnojamās” profesijas ikdienas darba pienākumiem un   uzdevumiem, kā arī doties nelielā ekskursijā pa pašvaldības domes ēkas kabinetiem, lai izzinātu pašvaldības darbību kopumā.

Vēlāk Ropažu Kultūras un izglītības centrā visiem ēnotājiem bija iespēja tikties ar Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes ekspertiem un uzzināt daudz jauna un interesanta par šo policijas darba virzienu. DNS, pirkstu nospiedumu noņemšana un salīdzināšana, dažāda veida paraugu ņemšana un pārbaude – tas viss izrādās ir ļoti precīzs, smalks un rūpīgi izzināms apstākļu kopums, ar ko saskaras policijas darbinieki  nozieguma vietā un kas var kalpot par palīgu dažādu pārkāpumu atrisināšanā un pierādīšanā. 

Ropažu novada pašvaldības policijas ēnas kopā ar RNP policijas priekšnieku un Stopiņu novada jauniešiem tikmēr viesojās Valsts policijas Salaspils iecirknī, kur arī viņiem bija iespēja iepazīties ar Kriminālistikas pārvaldes eksperta darbu, noklausīties informāciju par satiksmes drošību, mobingu, kā arī uzzināt vairāk par policistu dažādajām pakāpēm, izdienu, kā arī apskatīt policijas aprīkojumu un ekipējumu.

Savukārt Ropažu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “ēnas” iepazinās ar pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja un pedagoga profesiju. Jaunieši atzina, ka darbs ir atbildīgs un daudz grūtāks, nekā pirms tam licies, nobeigumā secinot, ka mazie Annelēni ir nezūdošas enerģijas bumbas! 

 “Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. “Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Datora versija