Apstiprināta informācija par Covid-19 Ropažu novadā

15.04.2020
Apstiprināta informācija par Covid-19  Ropažu novadā
Otrdien, 2020. gada 14. aprīlī, Ropažu novada pašvaldības policija saņēma informāciju, ka 12. aprīlī, Lieldienu svētdienā, slimnīcā stacionēts un miris 80 gadus vecs Ropažu novada Tumšupes ciema iedzīvotājs, kam slimnīcā veiktajās analīzēs apstiprināta arī vīrusinfekcijas Covid-19 klātbūtne.

Ropažu novada pašvaldības policija un Sociālais dienests, pēc informācijas saņemšanas, nekavējoties sākuši apzināt mirušās personas iespējamās kontaktpersonas, lai informētu par obligāto prasību nekavējoties uzsākt karantīnu un nepieciešamību veikt analīzes uz Covid-19 simptomu gadījumā.

Ropažu novada pašvaldība, pēc konsultēšanas ar Slimību profilakses kontroles centra epidemiologu un izvērtējot esošo situāciju, lai iespēju robežās ierobežotu Covid-19 izplatīšanos, pieņēmusi lēmumu pastiprināti uzraudzīt iespējamo kontaktpersonu atrašanos karantīnā un sniegt regulāru atbalstu ar pārtikas un pirmās nepieciešamības preču piegādi karantīnā esošajām personām, kā arī izvērtē iespēju veikt Covid-19 analīzes visām mirušās personas iespējamajām kontaktpersonām par pašvaldības finansējumu.

Papildu pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “Vilkme” uzdots veikt pastiprinātus dezinfekcijas pasākumus Tumšupes daudzdzīvokļu namu koplietošanas telpās.

Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un līdzatbildīgiem: ievērot karantīnas vai pašizolācijas noteikumus, iespēju robežās neatrasties sabiedriskās vietās, nepulcēties un ievērot 2 metru distanci no apkārtējiem, kā arī atcerēties par tik svarīgo higiēnas normu ievērošanu – regulāru un kārtīgu roku mazgāšanu.

Atceries – tava, tavu radinieku un līdzcilvēku veselība un drošība var būt tava atbildība!

Esi atbildīgs! Domā, ko dari!

Datora versija