Stopiņu pagasts

Stopiņu pagasts

Stopiņu pagasta teritorija aizņem 53,5 km².

Stopiņu pagastā ir deviņi ciemi – Ulbroka, Dreiliņi, Saurieši, Upeslejas, Vālodzes, Līči, Dzidriņas, Rumbula, Cekule.

Ulbroka ir Ropažu novada administratīvais centrs.

Stopiņu pagasts robežojas ar galvaspilsētu Rīgu, attālums no Ulbrokas līdz Rīgai – 5 km, līdz Salaspilij – 21 km, līdz Ogrei – 26 km.

Stopiņu pagasta teritoriju šķērso Rīgas apvedceļš A4 (Baltezers - Saulkalne), autoceļš P2 (Juglas papīrfabrikas ciemats – Upesciems), autoceļš P4 (Rīga – Ērgļi), autoceļš P5 (Ulbroka – Ogre) un dzelzceļa līnijas Rīga - Ērgļi un Rīga – Krustpils. Gar dienvidu robežu stiepjas Rīgas - Daugavpils šoseja A6. 

Stopiņu pagastā iedzīvotāju skaits pēdējo divdesmit gadu laikā nemainīgi palielinās un saskaņā ar CSP datiem, kopš 2000.gada iedzīvotāju skaits Stopiņu pagastā ir pieaudzis par gandrīz 52%, 2021. gadā pārsniedzot 13 000 iedzīvotāju.

Stopiņu pagasta teritorijā līdzsvaroti attīstās dzīvojamo māju būvniecība un uzņēmējdarbības vide, saglabājot zāļās teritorijas iedzīvotāju atpūtas iespējām. Pļavas gar Mazo Juglu, mazās upītes Piķurga un Ķivuļurga veido savdabīgu, bioloģiski daudzveidīgu ainavu. Gandrīz pusi jeb 45,7% no pagasta teritorijas aizņem meži, no tiem 68% ir Rīgas pašvaldībai piederošie pilsētas aizsargjoslu veidojošie meži. Lauksaimniecībā izmantojamās zemes ir 26% no teritorijas. Pagasta teritorijā atrodas vairākas ūdenskrātuves - 12 ha lielais un vietām līdz 4 m dziļais Ulbrokas dzirnavu ezers uz Piķurgas upes, 4,1 ha lielais, taču pamazām aizaugošais Ruņģu ezers, kā arī uzpludinātie Sauriešu ģipšakmens karjeri ar kopēju platību ap 35 ha.

Plašākā informācija par Stopiņu pagastu, iestādēm, veselības pakalpojumiem, vēsturi pieejama ŠEIT.

Datora versija