Ropažu pagasta simbolika

Ropažu karogs

Ropažu karogam ir taisnstūra formas audums ar divām vienāda platuma horizontālām joslām — augšējā josla ir gaišzaļā krāsā, apakšējā josla — violetā krāsā. Karoga platuma un garuma attiecība ir 1:2. Karoga vidū abās pusēs attēlots krāsains Ropažu ģerbonis, kura augstums ir 2/5 no karoga platuma. Novada karoga makets vektorformātā (*.pdf) 

Ropažu ģerbonis

Ģerboni kā Ropažu novada ģerboni apstiprinājusi Heraldikas komisijā 2012. gadā. 

Ģerboņa leģenda

Ģerbonī attēloti trīs augstu lidojoši putni - cīruļi zelta krāsā uz zaļa fona.

Cīruļi ir teritorijai ļoti raksturīgi putni. Te mīt gan sila, gan lauka cīruļi. Pavasarī Ropažu pļavas un meži ir bagāti ar šiem ņiprajiem putniem, kas ik rītu spēj pacelties tik augstu kā mūsu domas un sapņi. Tik augustu, lai sveicinātu sauli un ar savu skanīgo dziesmu ikvienam pavēstītu par jaunu dienu, jaunu sākumu.

Cīrulis ir augšāmcelšanās simbols, kas savieno zemi ar debesīm, modina dabu un cilvēkus uz darbu. Cīruļu zelta krāsa simbolizē labklājību un saules gaismu, kas nozīmē augšanu, attīstību un likumsakarīgi norāda uz to, ka ikvienam darbam ir arī darba augļi.

Viens nav darītājs, tādēļ ģerbonī attēloti trīs cīruļi, kas savukārt simbolizē skaitli 3, kas ir maģisks skaitlis un arī veiksmes simbols. Skaitlis trīs sasaucas arī ar Latvijas valsts ģerboņa trijām zvaigznēm.

 

Savukārt ģerboņa zaļais fons atspoguļo laukus un mežus, ar kuriem bagāti ir Ropaži. 

Ģerboņa makets vektorformātā (*.pdf), ģerboņa melnbaltā un līniju varianta makets vektorformātā (*.pdf)

Datora versija