Zaķumuižas filiālbibliotēkā apskatāmi apkopoti ciema vēstures materiāli

pirms 5 dienām
Zaķumuižas filiālbibliotēkā apskatāmi apkopoti ciema vēstures materiāli
7. oktobra vakarā Zaķumuižas kultūras namā pulcējās krietns pulks vietējo iedzīvotāju un citu interesentu uz izstādes “Zaķumuižas vēsture dokumentos, fotogrāfijās un atmiņās“ prezentācijas pasākumu.

Zaķumuižai, tāpat kā jebkuram citam ciematam Ropažu novadā, ir sava unikālā un interesantā vēsture, kas glabā stāstus par dažādiem notikumiem, cilvēkiem, vienlaikus atspoguļojot konkrētā laika iezīmes un ietekmi uz cilvēkiem un sabiedrību.

Izstādes “Zaķumuižas vēsture dokumentos, fotogrāfijās un atmiņās“ veidošanas iniciatore ir Ropažu novada vidusskolas vēstures skolotāja Anita Martinsone. Interese  un vēlme apkopot informāciju no pieejamajiem vēstures avotiem, vietējo iedzīvotāju atmiņām un fotogrāfijām Anitai bijusi jau kādu laiku iepriekš un kad izsludināts kārtējais konkurss skolēniem “Vēsture mums apkārt”, Anita uzrunājusi savus skolēnus iesaistīties vēstures atmiņu un dokumentu apkopošanā. Pētīta arhīvos pieejamā informācija un informācija, kuru savācis Ropažu novada novadpētnieks Andrejs Planders, piesaistot Zaķumuižas filiālbibliotēkas bibliotekāri Ilzi Blauu kopā uzrunāti arī ilggadējie Zaķumuižas iedzīvotāji, kas aicināti dalīties gan ar atmiņām, gan fotogrāfijām.

Rezultātā savāktā informācija koncentrēti apkopota vairākās informatīvajās planšetēs, kurās atspoguļoti Zaķumuižas ciema vēstures pavedieni kopš vissenākajiem laikiem līdz pat mūsdienām, papildus tam bibliotēkā apskatei izlikti un ikvienam interesentam pieejami fotogrāfiju un atmiņu albumi, kā arī informācija digitālā formātā.

Savāktie materiāli apkopoti un pieejami apskatei Zaķumuižas filiālbibliotēkā, kā arī materiālus plānots ievietot Ropažu novada pašvaldības mājas lapā www.ropazi.lv.

Vēstures materiālus iespējams papildināt ar jaunām detaļām, stāstiem, atmiņām, kādus faktus precizējot un papildinot, un to skaidri pierādīja arī izstādes prezentācijas pasākums, kurā kāds Zaķumuižas iedzīvotājs bibliotēkai vietējās vēstures izpētei un saglabāšanai dāvināja veselu kasti ar atrastiem dokumentiem par kolhozu laiku Zaķumuižā, kas neapšaubāmi papildinās vēstures ainu par to, kā bija toreiz.

Izstādes prezentācijas pasākumu ar muzikāliem priekšnesumiem papildināja Zaķumuižā darbojošās folkloras kopas “Oglīte” dalībnieču sniegums.

Izstādes prezentācijas pasākumā vietējie iedzīvotāji ar interesi pētīja apkopotos materiālus, dalījās atmiņām un atzinīgi uzteica domu par materiālu apkopošanu un uzglabāšanu bibliotēkā.

Ja arī Jūsu rīcībā vai arhīvā ir kādas fotogrāfijas, vietējās vēstures izziņas un izpētes materiāli vai atmiņu stāsti, aicinām ar tiem dalīties! Nāciet uz Zaķumuižas filiālbibliotēku, kur materiāli tiks nokopēti un ieskanēti, lai oriģināli tiktu atdoti jums atpakaļ, bet iegūtos materiālus varam pievienot Zaķumuižas ciema vēstures materiāliem, nākošajām paaudzēm atstājot nozīmīgu izziņas materiālu.

 

Datora versija