Zaķumuižā pie ugunskura atceras Barikāžu laika notikumus

20.01.2017
Zaķumuižā pie ugunskura atceras Barikāžu laika notikumus
20. janvāra pēcpusdienā Zaķumuižas pamatskolas bērni un skolotāji sanāca kopā pie ugunskura netālu no skolas, lai nelielā piemiņas brīdī atcerētos Barikāžu laika notikumus un to, kāda bijusi to nozīme mūsu valsts vēsturē.

Skolēni gan paši dalījās ar savām pārdomām un zināšanām par Barikāžu laiku, ko stāstījuši vecvecāki, vecāki un skolotāji, gan dziedāja patriotiskas dziesmas, gan klausījās viesos uzaicinātā biedrības “4.maija Deklarācijas kluba” valdes locekļa, Triju Zvaigžņu ordeņa komandiera Pētera Simsona stāstījumu par to, kā Barikādēs, Rīgā, Vecrīgā, bijis pa īstam, - toreiz, pirms 26 gadiem...

Viņa stāstījums bija tiešām interesants un pārdomas rosinošs – tas jauniešiem lika aizdomāties par to, kas bija barikādes, kas tās cēla, kāpēc cēla, ko tauta tādējādi centās nosargāt, un kā ļaudis tolaik zināja, kā barikādes pareizi jābūvē. Ko cilvēki darīja Barikādēs un cik daudz viņu tur piedalījās.

Barikāžu laiks bijis ļoti nozīmīgs Latvijas valsts ceļā uz neatkarību. Ir svarīgi to atcerēties un informāciju par šiem notikumiem nodot nākamajām paaudzēm, lai mūsu valsts neatkarību, kas izcīnīta nebūt ne viegli un vienkārši, mēs neuztvertu pašsaprotami un ikdienišķi.

 

Informāciju sagatavoja

Ropažu novada pašvaldības SA daļa

Datora versija