Tomāta godināšana Zaķumuižā

21.09.2019
Tomāta godināšana Zaķumuižā
20. septembra pievakarē Zaķumuižā, pie Kultūras centra norisinājās Zaķumuižas bibliotēkas rīkotais pasākums “Dārzs tirdziņā un burciņā”, kurā šogad tika īpaši godināts Tomāts.

Ikviens klātesošais varēja nobaudīt un izgaršot tomātu dažādu recepšu izpildījumā un turpat uz vietas uzzināt arī receptes un padomus pagatavošanai. Paralēli norisinājās arī šī gada tomātu skate, kurā ikviens varēja atdot savu balsi, balsojot par interesantāko un skaistāko šī gada tomātu šķirni. Šī gada uzvarētājs – mini tomātiņi ķekaros, kas greznojas gandrīz kā krelles. Tie nudien bija īpaši skaisti un izcēlās! Balsojumā visvairāk balsu ieguvušo tomātu šķirņu un gardāko recepšu īpašnieki tika pie nelielām piemiņas balvām, kuras bija palīdzējis sarūpēt Zaķumuižas iedzīvotājs, uzņēmējs Valdis Šīrants.

Savukārt tirdziņā ikviens varēja iegādāties gan kartupeļus, gan tomātus un ābolus, gan piparkūkas, gan medu, kūpinātas zivis, ķiplokus un papildmēslojumu augiem māla traukus, kūkas un īpaši gardus un smalkus eklērus un minipavlovas.

Starplaikā starp tirgošanos un tomāta godināšanu Zaķumuižas iedzīvotājus ar nelielu priekšnesumu priecēja Ropažu novada Bērnu un jauniešu tautas deju kolektīva “Cielaviņa” dejotāji kolektīva vadītājas Terēzas Jozefas vadībā.

Datora versija